A2Mobile oficjalnie z 5G i spadkiem lejka z poziomu 512 kb/s do nieużywalnych 32 kb/s

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

No i stało się. Zgodnie z przewidywaniami My mobile, technologia 5G trafiła do sieci A2Mobile. Tym razem jednak oficjalnie. Niestety nie obyło się bez haczyków. Pierwszy z nich to zastosowanie archaicznego lejka 32 kb/s z czasów upadłej Opery Mini na tle całkiem znośnego 512 kb/s wciąż dostępnego w starych taryfach na kartę 4G.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Druga sprawa to usunięcie zapisu o braku naliczaniu danych w aplikacjach społecznościowych Facebook oraz Messenger. Naprawdę szkoda, że w dobie 5G operator A2Mobile nie pomyślał o dodaniu rekordowego lejka 2 Mb/s jak kiedyś Red Bull Mobile w promocji darmowy Internet LTE. Wtedy dopiero mielibyśmy przełom, tak to mamy zwykłe paczki typu No Limit z rozmowami i wiadomościami (SMS/MMS).

Do tego rzecz jasna należy doliczyć 50 GB w cenie 44,90 PLN lub 100 GB za 59,90 PLN (na 31 dni). W związku z tym przełomowym wydarzeniem wirtualna sieć (MVNO) komórkowa przygotowała dedykowaną podstronę www.a2mobile.pl/5g. Teraz pozostaje nam zatem nic innego jak posiadanie smartfonu z wsparciem dla nowoczesnego standardu 5G. Zasięg Plus ma w tej materii coraz lepszy z podtoruńską wsią Grębocin włącznie.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “A2Mobile oficjalnie z 5G i spadkiem lejka z poziomu 512 kb/s do nieużywalnych 32 kb/s”

 1. marco Odpowiedz

  Widzę że autor tekstów bardzo podkreśla dostęp do 5G jakby to było najbardziej istotne a nie bierze pod uwagę ilości Gb które w przypadku 5G szybko się skończą. Na jedym z konkurencyjnych portali poruszono tą kwestię i obliczono jak to ma się do rzeczywistości. 50 Gb zużyjemy w mig więc na razie nie ma sensu nastawiać się na 5G jeśli mamy dobrze działającą sieć 4G z mega pakietem internetu. Operatorzy sugerują że po uruchomieniu docelowych częstotliwości pod 5G znacznie wzrosną paczki Gb w niższych cenach. Za rok nie tylko spadną ceny ofert z 5G ale również ceny smartfonów oferujących ten standard. Czy nie lepiej mieć dziś za przyzwoite pieniądze 100 Gb lte na poziomie 40-80 Mb/s niż raptem 50 Gb 5G w dwa razy wyższej cenie?

  • Kamil

   Najlepsze do 5G jest Orange 1 TB na karte, czekamy ?

  • Kamil97

   To prawda 1TB wymiata, ale pewnie nie dadzą. Jak w mojej starej taryfie OFnK z 2017r. Rozmowy, SMSy bez limitu do wszystkich +35GB (+1GB więcej co miesiąc, aktualnie 81GB/mc) nie ma co na to liczyć dlatego nie biorę pod uwagę nast. smartfona z 5G jako cel. 5G w PL nie jest tak przełomowe jak LTE(A) i zasięg też jest ograniczony i w mojej miejscowości 12tys. mieszkańców pewnie dotrze nie wcześniej niż 2023/24r., co innego Toruń Kamila.

  • adik

   j.w. 5G do tego pakietu z 1 TB się nie doczekasz, prędzej zniknie ten pakiet z oferty, tak samo jak nie będzie 5G w starej taryfie OFnK z +1GB.

  • Kamil

   Czemu nie? W koncu zarloczna niegdys pomarancza mocno się poprawiła 😉

 2. marco Odpowiedz

  Ja również korzystam z tej taryfy, zwłaszcza że mms-ów mało co wysyłam więc nie ma sensu na razie napalać się na 5G. W domu mam przeważnie 40-80 Mb/s a pod blokiem nie raz miałem powyżej 200 Mb/s po lte+ więc czy mam powody do narzekania?
  Natomiast co do 5G to śmiało można przypuszczać że po przetargach i rozbudowie sieci wszyscy otrzymają dostęp do tej sieci niezależnie od taryfy. Udostępnienie 5G na wszystkich będzie z korzyścią dla operatorów a smartfony z 5G będą tak powszechne jak dziś z lte+

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt