PREMIERA: 10 lat mija od premiery Nokia C3-00 Mail

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Ależ nam czas szybko pędzi jak szalony. Aż trudno w to uwierzyć, ale kultowa na swój sposób Nokia C3, zwana również jako C3-00 Mail miała swoją premierę równo 10 lat temu. Dekada zleciała momentalnie. Traf akurat chciał, że wybrani użytkownicy miło wspominają tę słuchawkę. Oczywiście za sprawą kapitalnej klawiatury QWERTY na wzór prestiżowych smartfonów BlackBerry.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Niestety, ale autorska platforma Nokii o nazwie S40 6th Edition nie dawała rady na tle ówczesnej aminowanej A200 od Sony Ericssona. Finał więc był taki, że telefon (wciąż feature phone) został dosyć szybko sprzedany na aukcji internetowej. W jego miejsce zaś wskoczył smartfon z prawdziwego zdarzenia jakim bez wątpienia był Samsung GALAXY Pro z obsługą gry Angry Birds napędzany Androidem 2.2 Froyo. Notabene również z pełnym fizycznym QWERTY.

Urodziwa, zwłaszcza złota Nokia C3-00 Mail z uwagi na niską cenę dawała klientom namiastkę urządzenia z zdecydowanie wyższej półki. Niestety całą radość psuł fatalny aparat 2 MPix bez trybu autofocus, kamera QCIF (176×144 px), sztywne mocno niedopracowane oprogramowanie bez animacji, wolny procesor (CPU) 208 MHz, 64 MB RAM pamięci operacyjnej z wbudowaną przestrzenią na pliki o wielkości 128 MB czy leciwa łączność EDGE (jeszcze bez 3G/HSDPA).

(fot. Nokia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11454 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt