HTC dalej błądzi jak dziecko we mgle i będzie stawiać na przegraną technologię VR

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W branży komórkowej spekuluje się, że HTC obok LG to chyba dwójka dawnych gigantów w pierwszej kolejności do odstrzału z niezwykle trudnego rynku telekomunikacyjnego. Obie marki raz po raz notują klapy sprzedażowe smartfonów, które później przekładają się rzecz jasna na dramatycznie słabe wyniki finansowe spółek. Przy okazji popełniają masę błędów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tymczasem modele takie jak HTC One M8 na stałe przejdą do historii legend sektora mobilnego. Takiego fantastycznego designu premium już nie znajdziemy w zasobach portfolio tajwańskiego producenta smartfonów. Najnowsza strategia koncernu dodatkowo pokazuje jak mocno on błądzi niczym jakieś zagubione dziecko we mgle. HTC bowiem z uporem maniaka będzie stawiać na technologię VR i 5G.

O ile jeszcze można zrozumieć pęd w stronę super szybkiego mobilnego internetu z prędkościami rzędu 1 Gb/s w terenie, o tyle trudno nawet argumentować ruch w kierunku wirtualnej rzeczywistości. Okulary VR sporej ilości użytkowników tylko leżą i się gdzieś kurzą na półce. Nawet twórca niniejszego medium nie zakładał ich chyba z dwa lata, choć wrażenia były całkiem niezłe (nawet dla sceptyka). Niestety technologia VR w praktyce szybko się nudzi. Przed AR (rozszerzona rzeczywistość) rysują się perspektywy rozwoju.

(fot. HTC/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11524 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt