PREMIERA: Mobilna fotografia daje radę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mobilna fotografia przeszła długą drogę od doczepianych aparatów fotograficznych feature phonów Sony Ericssona w standardzie VGA (640×480 px) do zdjęć porównywalnych z lustrzankami. Trzeba tylko oczywiście pamiętać o odpowiednim regulowaniu ustawień ISO w porze nocnej, ponieważ tryb automatyczny wciąż w takich warunkach radzi sobie zazwyczaj słabo.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

O fantastycznej kamerze wideo 4K nagrywającej dźwięk stereo z opcją stabilizacji obrazu nie ma nawet co wspominać, gdyż jest to swoistego rodzaju wisienka na torcie (zwłaszcza z panoramicznym trybem CinemaWide 21:9, gdzie filmy wyglądają jak te kinowe z HBO). Wracając jednak do fotografii to niektóre z nich wykonane inteligentnym telefonem komórkowym są tak dobre, że śmiało można je później wydrukować na plakacie i powiesić dumnie w salonie na największej ścianie za jakąś szklaną ramką.

Przez co odwiedzający goście domu z zaciekawieniem będą się pytali o historię zdjęcia. W efekcie można im opowiedzieć o pięknej sportowej pasji rowerowej i ucieczkach na wieś od technologii na podmiejskie lasy oraz wsie (właśnie wtedy przydają się grube opony do traktów typu offroad jak na poniższym obrazie). Nie dziwi zatem fakt występowania wielu licznych konkursów fotograficznych, w których triumfuje aparat od iPhona. Ostatnio modna w tym temacie jest astrofotografia znana z urządzeń Google Pixel czy Huawei.

(fot. My mobile)

SMARTFONEM MOŻNA ROBIĆ ARTYSTYCZNE ZDJĘCIA

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 10985 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt