Plus ciągle najbardziej lubianym operatorem, zaś Play najmniej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W 3Q/2019 blisko 400 tysięcy Polaków (było ich dokładnie 396.096) zmieniło sieć komórkową. Co jednak najciekawsze najbardziej lubianym operatorem był Plus, choć w wielu internetowych komentarzach można się spotkać z opiniami mocno negatywnymi na temat zielonego gracza. Wystarczy nadmienić takie określenie Plusa jak technologiczny skansen.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Najprawdopodobniej było to nawiązanie do dawnego lidera technologii LTE. Tymczasem Plus podobnie jak w 2Q/2019 był na plusie (cóż za ironia liryczna) w procesie przenoszenia numerów jako jedyny z tzw. W4 około 39,8 tysięcy numerów. Następnie stratny jest T-Mobile (na minusie 8 tysięcy), Orange (pod kreską 14 tysięcy) i Play (aż 63 tysięczny odpływ klientów). To pokazuje jasno. Play jest dziś najmniej lubianą siecią komórkową w Polsce. I pomyśleć, że parę lat temu właśnie P4 było najbardziej faworyzowane.

Najwidoczniej konsumentom mocno się przeżarły kampanie z celebrytami. Może więc warto postawić na współpracę wzorem Sony z opiniotwórczymi, niezależnymi twórcami z jakościowej blogosfery technologicznej, która jeszcze nie umarła. Z operatorów wirtualnych zaś jak zawsze bryluje Premium Mobile (13,6 tysięcy), Mobile Vikings (1,6 tysiąca), A2Mobile (zaledwie 38 kart SIM nadwyżki), o dziwo Tijara Mobile (3 numery zapewne testowe). Straty z kolei mają Lycamboile (prawie 900), Virgin Mobile (niespełna 200) czy FM Group Mobile (100).

(fot. Plus/Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11454 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Plus ciągle najbardziej lubianym operatorem, zaś Play najmniej”

 1. marco Odpowiedz

  Trudno się dziwić, Plus za przeniesienie numeru daje największe bonusy. Wystarczy do nich przenieść numer i od razu ma się no limit rozmowy sms/mms na 3 miesiące. Do tego w Plushu youtobe 50 Gb na 60 dni. Nic nie trzeba doładowywać i tyle bonusów od razu. Poza tym promocje za zasilenia i Gb robią swoje. Do tego bardzo sprawny marketing „szeptany” Premium Mobile. Do mnie nie raz dzwonili a moja ciocia (starsza osoba) miała już kilka propozycji przeniesienia numerów od znajomych.

 2. Deroo Odpowiedz

  Jedyne co kolega napisał wyżej słusznie to kwestia marketingu szeptanego. To jest nagminne bo tam gdzie ich nie ma, tam same negatywy na Plusa. Nie rozumiem wyboru ich sieci, bo niestety rankingi prędkści co miesiąc potwierdzają, że parametry spadają a sieć szura brzuchem po ziemi. A sprawiedliwość którą widać po tym kwartale to poycja Playa. Odbiło im się za podwyżki, nudne oferty ale chyba najbardziej za przekłamanie i reklamy, które w tym wypadku zadziałały odwrotnie.

  • uga riki buga tiki

   Pisz za siebie. U mnie plus akurat wyciąga największe prędkości.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt