PREMIERA: Android z Google podsłuchują wszystko z otoczenia telefonu, to pewne

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Historia oparta na faktach. Człowiek ogląda program Jaka To Melodia prowadzony przez charyzmatycznego olsztynianina, czyli Norbiego. W jednym z występów tanecznych grany był utwór Śpij Kochany Śpij od Kayah. Po krótkiej chwili zostaje wzięta w dłoń Sony Xperia XA w celu przejrzenia karty na czasie w aplikacji YouTube. I w tym miejscu następuje potężny szok.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W sugerowanych teledyskach wideo pojawia się pozycja Norbi o tytule Kobiety Są Gorące. No cóż, zawsze można mówić o przypadku. Jedziemy dalej. Po uruchomieniu piosenki w kolejnych propozycjach widać miniaturkę wyżej nadmienionej pozycji Śpij Kocjany Śpij od Kayah. I w tym miejscu następuje kontrowersja. Przecież dopiero co przed chwilą oboje artyści występowali na antenie rozrywkowego programu TVP 1 HD.

Tutaj nie ma miejsca żaden na przypadek. To algorytmy Google non-stop podsłuchują (NSA potrafi to zrobić z każdym smartfonem) dźwięki otoczenia z mikrofonu telefonu z Androidem, a następnie podsuwają nam lepiej dopasowane reklamy. Tak się właśnie wydarzyło na wyżej opisywanym przykładzie. Podobnych historii w internecie jest całe mnóstwo. Tam również użytkownicy skarżą się, że podczas dajmy na to rozmowy o wakacjach na drugi dzień otrzymują całą masę reklam rozmaitych biur podróży.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Android z Google podsłuchują wszystko z otoczenia telefonu, to pewne”

  1. Kamil Odpowiedz

    Co tam Huawei, ciekawe kiedy ABW wkroczy do Google za podsluchiwanie miliardow użytkowników

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt