PREMIERA: Sony Xperia, twój muzyczny kompan

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Bez wątpienia smartfony Sony Xperia znakomicie sprawdzają się w kwestii słuchania muzyki. Wszak spuścizna po legendarnym Walkmanie (pierwszy odtwarzacz kasetowy, który dał ludziom wolność słuchania ulubionych utworów w dowolnym miejscu) robi tutaj swoje. To właśnie inteligentne telefony komórkowe od japońskiego producenta mają kilka istotnych zalet, które ciężko znaleźć gdzie indziej. Wystarczy nadmienić kilka z nich.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Pierwsza z nich to złącze Mini Jack zlokalizowane w górnej części smartfonu. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej słucha się muzyki na słuchawkach przewodowych w momencie dajmy na to siedzenia na sofie oraz trzymania urządzenia w dłoni. Niestety, ale jak styk znajduje się w dolnej części (jak u większości modeli telefonów komórkowych), pojawiają się problemy z oparciem słuchawki o ciało w celu łatwiejszej nawigacji. Druga sprawa to kapitalna autorska aplikacja muzyczna Xperia Music, dzięki której łatwo i przyjemnie edytujemy tagi plików audio wliczając w to nawet dodanie okładek. Przez to komputer staje się całkowicie zbędny do późniejszej pracy. Oczywiście nie zabrakło funkcji dla wytrawnych muzycznych koneserów. Tylko tak należy rozumieć obsługę zaawansowanych kodeków audio. Wystarczy nadmienić kilka z nich. Dzięki technologii dźwięku wysokiej rozdzielczości o nazwie DSEE HX dostępnej w smartfonach Sony Xperia, każdy utwór jest przybliżany do oryginalnego brzemienia studyjnego.

W efekcie możemy go słyszeć zupełnie tak jak tego chciał producent muzyczny pokroju Timbaland czy też Dr. Dre. Natomiast dzięki transmisji strumieniowej LDAC dźwięk brzmi świetnie niezależnie od tego czy korzystamy z połączenia przewodowego lub bezprzewodowego Bluetooth czy NFC. To nie wszystko. Hi-Res Audio to zupełnie nowa jakość dźwięku z dużo wyższymi parametrami w formacie FLAC na tle starego poczciwego MP3. Charakteryzuje się on zdecydowanie większym stopniem kompresji, a przez to stratami w zapisie dźwięku. Sklep RTV Euro AGD znakomicie objaśnił te różnice na www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-hi-res-audio-co-to-takiego.bhtml. Jako ciekawostkę trzeba dodać, że w telefonach Sony Xperia pliki muzyczne w domyślnym odtwarzaczu wyświetlają wtedy charakterystyczny znacznik obrazujący wysoką jakość dźwięku (podobne logo 4K widnieje w przypadku filmów w aplikacji Galeria). Niby jest to mała rzecz, ale mocno potrafi cieszyć użytkownika.

(fot. Sony/My mobile)

Artykuł powstał we współpracy z Sony

Przygotowane przez

jest autorem 10985 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Sony Xperia, twój muzyczny kompan”

 1. marco Odpowiedz

  Choć swojego SE 890i pożegnałem parę lat temu to wciąż tęsknie za jego perfekcyjnym dźwiękiem. Parę dni temu zrobiłem test porównawczy na kilku słuchawkach swojego Samsunga s7 i SE 890i. Mimo że SE 890i to telefon sprzed 12 lat to dźwiek o niebo lepszy niż Samsung s7. Do testu nakłonił mnie kolega który twierdził że Xiaomi Radmi ma lepszy dźwiek od Samsunga. Przy okazji przetestowałem te 3 modele i rzeczywiście Redmi brzmi lepiej od s7 ale SE 890i to jakość dźwięku niedościgniona. Szkoda że Samsung na słuchawkach nie brzmi tak perfekcyjnie jak Sony bo to byłby ideał. Samsung s10 pięknie brzmi na głośnikach ale z tego co mi mówił sprzedawca to różnica w brzmieniu na słuchawkach między s7 a s10 jest praktycznie nie zauważalna. No ale cóż Samsung za to ma świetny wyświetlacz i aparat. Nie ma na rzie w tej kwestii smartfonu indealnego.

  • Kamil

   To prawda, wielu producentów traktuje kwestie dźwięku po macoszemu. Dlatego ich smartfony tak słabo grają 😐

   Też miło wspominam serię W jak Walkman, a mój Sony Ericsson W660i grał znakomicie 🎶

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt