W Ameryce średnia prędkość LTE to przeszło 100 Mb/s, zaś 5G aż 800 Mb/s

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Amerykański Speed Test podał niezwykle ciekawe dane dla pomiarów łączności zarówno sieci 4G (LTE) jak i 5G dla operatora Verizon. Średnie wyniki są znakomite. Tylko tak należy rozumieć wartość 102 Mb/s dla LTE oraz uwaga, aż 870 Mb/s w przypadku 5G. Dla porównania polska średnia dla 4G to zaledwie 23 Mb/s. Takie LTE znajdziemy właśnie u T-Mobile w abonamencie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Ostatnio również dokładnie ten sam telekom zaskoczył. Chodziło wtedy o wolniejsze 5G na tle LTE w A2Mobile w kwestii uploadu, czyli wysyłania danych do internetu. Wnioski są zaskakujące. Średnie 5G w USA jest prawie 38 razy szybsze od średniej wartości LTE w Polsce. Szykuje się nam więc spora rewolucja transferowa lub jak kto woli technologiczna. Do prawdziwego 5G trzeba będzie jednak odrobinę poczekać.

Raz, że terminale (smartfony) z łącznością nowej generacji będą musiały mocno stanieć. Dwa, zasięg trzeba zbudować zupełnie od podstaw. Nie ma mowy o wzmocnieniu w jakiś magiczny sposób nadajników LTE. Są to nowe pasma częstotliwości, a co za tym idzie fizycznie inne konstrukcje masztów BTS. Póki co jeden z nich już stoi i działa aktywnie 5G od Play na ulicy Żwirowej w Toruniu na budynku Torseed.

(fot. Verizon/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11524 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “W Ameryce średnia prędkość LTE to przeszło 100 Mb/s, zaś 5G aż 800 Mb/s”

  1. Fibo Odpowiedz

    Widzę coraz większa cześć społeczności przekonuje się do nowej technologii, teraz ci którzy protestowali przeciwko sieci 5G mogą sobie pluć w brodę.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt