PREMIERA: Speed Test na łączności 5G zużywa kolosalne ilości danych

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Jeśli akurat mamy wykupiony mały pakiet mobilnego internetu to powinniśmy uważać podczas wykonywania testów w aplikacji Speed Test. Nawet na łączności 4G LTE jeden taki pomiar może zużyć około 250 MB. Jeszcze bardziej imponujące wyniki są testerów podczas sprawdzania prędkości 5G. Tutaj próba może uszczuplić paczkę danych nawet o 1 GB.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

O ile klienci Orange 1 TB na kartę mogą sobie spokojnie takie testy robić (w skali miesiąca mają do dyspozycji przecież przeszło 80 GB), o tyle inni muszą być oszczędni. Warto więc uważać i mieć świadomość. Od tego przecież jest My mobile. Na koniec jeszcze mała ciekawostka. Nadajnik 5G od Play umiejscowiony w Toruniu przy ulicy Żwirowej (na żółtym budynku Torseed) znajduje się w odległości zaledwie 1 kilometra od miejsca tworzenia niniejszego artykułu.

Więcej szczegółów (wraz ze zdjęciem) na www.antyweb.pl/korzystalem-juz-z-prawdziwego-5g-od-play. Z pewnością takie testy w warunkach domowych byłyby dużo bardziej ciekawe niż te w dystansie kilka metrów od budynku z BTSem na dachu. Wtedy na nikim wrażenia nie robi transfer 1 Tb/s, czyli magiczne 1.000 Mb/s. Jeśli natomiast w mieszkaniu wynik wynosiłby 800 Mb/s no to moglibyśmy mówić o naprawdę dużym rozwoju technologii mobilnych spowodowanych przejściem z 4G na następną generację 5G.

(fot. 5G/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Speed Test na łączności 5G zużywa kolosalne ilości danych”

  1. Janusz Odpowiedz

    Średni test prędkości gigabitowego światłowodu zjada jakieś 2,5GB i trwa łącznie 34 sekundy.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt