PREMIERA: Wi-Fi Speed Checker, tej funkcji mocno brakuje

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Korzystając często z bezpłatnego internetu w celu łączenia się z darmowymi hot-spotami człowiekowi zaczyna brakować pewnej ciekawej funkcji. Nazwijmy ją roboczo Wi-Fi Speed Checker. Polegałaby ona na tym, iż smartfon dosłownie chwilę po podłączeniu się do sieci WLAN wykonywałby szybki pomiar prędkości transferów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W efekcie użytkownik błyskawicznie otrzymywałby informacje z jakim internetem ma do czynienia. Zwłaszcza w galeriach handlowych z prędkościami jest dramatycznie słabo. 5 Mb/s to chyba przykra norma. Tymczasem w naszych domach już dawno nie ma wartości 50 Mb/s, a wręcz 600 Mb/s o 1 Gb/s nie wspominając. Tak dynamicznie rozwijają się nam technologie mobilne na rynku konsumenckim. Za chwilę dojdzie do tego 5G dające niespotykane wcześniej wartości w przypadku komunikacji bezprzewodowej.

Może więc doczekamy się informacji w formie plakietki typu sieć Wi-Fi oferuje 100/50 Mb/s (pobieranie/wysyłanie) zaraz pod podłączeniu się do WLAN w przypadku dajmy na to Androida 11 czy iOS 14. Byłaby to jakże praktyczna funkcjonalność. Taką małą poprawkę posiada Android 9.0 Pie w aplikacji domyślnej zegar czy budzik. Polega ona na wyświetleniu monitu z czasem pozostałym do włączenia alarmu typu 6 godzin i 25 minut. Dzięki temu wiemy bez konieczności liczenia w głowie, ile naprawdę mamy czasu na sen.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11852 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Wi-Fi Speed Checker, tej funkcji mocno brakuje”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt