PREMIERA: Play mocny jak nigdy, Plus słaby jak zawsze

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Play jeszcze nigdy nie był tak silny. Właśnie jego średnia prędkość mobilnego internetu (mimo stosowania spowalniacza 3 Mb/s w postaci roamingu krajowego, co prawda stopniowo wyłączanego ale jednak zawsze) ciągle wzrasta na pozycji lidera. Teraz średni transfer P4 wynosi aż 23,24 Mb/s. Dla porównania po przeciwnym biegunie mamy słabnącego (gasnącego) Plusa z 16,17 Mb/s. I pomyśleć, że był on kiedyś liderem technologii LTE w Polsce. Dziś jest cieniem samego siebie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Więcej szczegółów znajdziemy jak zawsze na podstronie Speed Testu www.speedtest.pl/ranking_isp/5/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce. To nie koniec świetnych wiadomości dla Play. Fioletowy operator chwali się bowiem rekordowymi wynikami finansowymi za 2Q/2019. W tym czasie bąbelek zanotował kosmiczne 644 milionów złotych zysku kwartalnego (przy przychodzie 1,76 miliarda złotych). Przy okazji telekom legitymuje się 15 milionami klientów.

Z aptekarskiego obowiązku wypada także nadmienić wyniki finansowe T-Mobile, który chwali się kompletną ofertą z usługą Netflix na czele w ostatnich abonamentach. Tutaj również są szampańskie nastroje. Różowa sieć komórkowa miała bowiem 427 milionów złotych zysku (przy napływie gotówki do kasy w kwocie 1,57 miliarda złotych). Magentowy operator dysponuje w tej chwili 10.869.000 użytkowników, co stanowi wzrost o 46 tysięcy względem minionego kwartału. Oby więc T-Mobile zniosło lejek 15 Mb/s w Pre-paidzie.

(fot. Play/My mobile)

Polski rynek telekomunikacyjny w 2Q/2019:

 1. Play (15.000.000 klientów)
 2. Orange (14.964.000 klientów)
 3. T-Mobile (10.869.000 klientów)
 4. Plus (9.840.000 klientów)*

* – dane za 1Q/2019

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: Play mocny jak nigdy, Plus słaby jak zawsze”

 1. marco Odpowiedz

  Po pierwsze w Krakowie prędkość Play nadal słaba (sprawdzałem kilka dni temu) a po drugie testy prędkości Play były prowadzone z uwzględnieniem sieci 5G Ready. Pisze o tym jeden z portali i demaskuje tak dobre wyniki Play.

  • Sokół54

   Chłopie, 5g ready to chwyt marketingowy. Jest to LTE ze wszystkimi bajerami, które umożliwiają osiąganie dużych transferów. Ja nie wiem co ludzie w głowach maja, modemy 5g pojawiają się w pojedynczych telefonach, w PL nie ma sprzedanych częstotliwości pod 5G nawet. Więc jakie 5G? Na 5G sobie jeszcze z 2 latka poczakasz…

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt