PREMIERA: Czasy przedsmartfonowe były lepsze

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Quentin Tarantino, utalentowany amerykański reżyser filmowy w jednym z wywiadów przyznał, że mocno tęskni za czasami sprzed wynalezienia telefonów komórkowych. Zapewne chodziło mu o ogłupiające społeczeństwo, które dosłownie co chwilę robi sobie selfie czy też może nowe pokolenie zombie bez przerwy wpatrzone w smartfon, dla którego lekcja wychowania fizycznego jest tą najgorszą.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tymczasem w latach 90-tych było zupełnie odwrotnie. Tam nikt z gimnazjum nie mógł doczekać się zajęć WFu. Jakby tego było mało, sporo osób tak lubiło sport, że chodziło na dodatkowe SKSy po godzinach (najczęściej od 16.00 do 17.30). Obrazy z tych jakże mitycznych lat można zauważyć w serialu Stranger Things (Netflix) czy filmie To (był niedawno dostępny na platformie HBO GO). To właśnie wtedy rodziła się technologia. Któż z nas nie pamięta ery Walkmana, później Discmana (chyba mniej popularnego) czy pierwszych zachwytów odtwarzaczami MP3. Cyfrowe słuchanie muzyki z plików.

To dopiero było coś. Dziś dosłownie jesteśmy bombardowani masą powiadomień na smartfonach, czyli takich małych ultra przenośnych komputerkach na których możemy zrobić wszystko. W efekcie cyfrowego zmęczenia coraz częściej szukamy ukojenia w naturze (medytacji). Jak grzyby po deszczu w Europie wyrastają kliniki leczące uzależnienie młodych ludzi od telefonów komórkowych czy gier. Tam próbują życia offline chociażby przez zabawę planszówkami uczących interakcji między innymi ludźmi. Co gorsze, dla niektórych dziś rozmowa w komunikatorze Messenger jest lepsza od tej na żywo twarzą w twarz. Tak zwariowanych czasów się doczekaliśmy.

(fot. Netflix/Wikipedia/My mobile)

GWIAZDY HOLLYWOOD TĘSKNIĄ ZA ERĄ BEZ TELEFONÓW

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 12090 informacji na tej witrynie.8 komentarzy do “PREMIERA: Czasy przedsmartfonowe były lepsze”

 1. GaduAir Odpowiedz

  Plus i Minus to jedyne co widzę…No i skok Magika w niebyt XD
  Kamil to się nazywa nostalgia a raczej starość, człowiek się starzeje i tęskni za starymi czasami, choć lepiej teraz polatać samolotem i pojeździć po świecie jest tak łatwo i lekko więc nie możemy narzekać że jest gorzej bo nie jest!

  Wiadomo w PL jest bieda przez Niemców, Rosjan/Ukrainców i Żydów z Ameryki oraz przez głupich „Polaków”—prry bo się zagalopowałem i nie przez wszystkich tych reprezentantów ale przez tych co chcą kosztem drugich się wzbogacić bezczelnie i bez skrupułów:-(

  Wszyscy powracają do czasów gdzie było się bliżej siebie przez brak technologii, w kupie siła i cieplej oraz weselej XD Dzięki tej technologi teraz mając zasięg można wszystko i wszędzie i szybciej i więcej, tylko czasu nikt nie liczy ale ile więcej można doświadczyć?

  No i wio do telefonu posłuchać potZciasta:-D

  • Kamil

   Magic to tez Maciej Janowski żużlowiec WTS Sparty 😉

 2. uga riki buga tiki Odpowiedz

  Nic nie rozumiem z tego artykułu. Mam wyłączone wszystkie powiadomienia. Fb mam tylko w przeglądarce. Aplikacji i mesenżera nie mam. Dziękuje, do widzenia.

  • Kamil

   Kiedys Bylo Inaczej to taki kawalek formacji Jeden Osiem L 😂😂😂 #mega_lol

 3. Marcin Odpowiedz

  W latach ’90 nie bylo gimnazjum. Trudno to zrozumieć ale w tamtych latach tez były osoby dla których wf mógł nie istnieć.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt