Radeon wkracza do świata komórek

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Samsung, największy na świecie producent telefonów komórkowych oraz amerykańska firma AMD słynąca z produkcji procesorów graficznych Radeon podpisały strategiczne porozumienie o współpracy. W tym miejscu warto przypomnieć, iż pierwsze wzmianki na ten temat pojawiały się niespełna trzy lata temu (wtedy jeszcze w kontekście producenta Nvidia i jego słynnych układów GeForce).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Oznacza to nic innego jak fakt, że wkrótce powinniśmy zobaczyć na smartfonach mobilne odpowiedniki Radeona. Kto wie, może producent postawi na specjalne znaczki, które od lat zdobią notebooki przy okazji dając sygnał wydajnej maszyny w środku (również zdolnej uruchomić nowoczesne gry pokroju GTA V czy Wiedźmin 3 Dziki Gon). Tymczasem w branży gamingowej ciągle trwają wojenki w kontekście wyższości Nvidii nad AMD.

Zdaniem My mobile jest absolutny remis w tej kwestii. Nie ma lepszego czy gorszego dostawcy grafiki. Jak znikały tekstury na notebooku z GTA IV i kartą Radeon HD 2600 tak dalej one znikają na zdecydowanie nowszym modelu Toshiby w przypadku GTA V oraz dedykowanym GPU o dokładnej nazwie GeForce GT740M. W dodatku w konsoli PlayStation 4 montowane są podzespoły ku zaskoczeniu AMD, nie Nvidia. Jego Tegrę spotkamy natomiast w mobilnym Nintentdo Switch.

(fot. AMD/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt