PREMIERA: Bezprzewodowy licznik rowerowy to kapitalny pomysł

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Technologia Bluetooth na dobre zadomowiła się w naszych smartfonach i to już od kilku dobrych lat. To samo dzieje się w zupełnie innych segmentach. Idealnym przykładem są liczniki rowerowe. Kiedyś zawsze trzeba było bawić się w ten nieco skomplikowany montaż trwający jakieś 45 minut. Wszystko przez plątaninę kabla, który trzeba było doprowadzić do widelca (w celu bliskiego zbliżenia do sensora umieszczonego na przednim kole).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To właśnie w ten sposób docierały informacje o przebytych kilometrach wskutek jego szybkiego obrotu. Na całe szczęście pojawiły się liczniki bezprzewodowe Bluetooth i już nie musimy tracić trzech kwadransów na montaż. Wystarczy tylko zamontować sensor oraz czytnik. To wszystko wykonywało się za pomocą specjalnych ściągaczy. Oczywiście nie ma mowy o żadnym prowadzeniu kabla gdzieś po ramie roweru. Wystarczy magia Bluetooth.

Bezprzewodowe liczniki rowerowe (smartwatche Blueooth też są niezłe w parze z Endomondo) wcale nie są jakieś szczególnie mocno drogie. Ich koszt wynosi około 100 PLN i to w przypadku uznanych producentów (nie żadnych tzw. no name z Chin na potęgę sprzedawanych w hipermarketach chociażby). Dla porównania liczniki rowerowe w wersji tradycyjnej, bo przewodowej mają ceny rzędu 50 PLN. Tak więc jak widzimy można zapłacić raz nieco więcej dla nieporównywalnie większej wygody czy to podczas montażu czy też zmiany w przypadku przesiadki na nowszy rower.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: Bezprzewodowy licznik rowerowy to kapitalny pomysł”

 1. GaduAir Odpowiedz

  Licznik ze zdjęcia ma bluetootha?
  Ceny przewodowych zaczynają się od 10zł a nie 50zł i za 20-30zł można dobry licznik taki przewodowy kupić ale rzecz jasna że lepiej bezprzewodowy bo ceny są w marketach od 30-60zł. Szkoda że często brakuje w licznikach termometru:-(

  • GaduAir

   Więc zakupu dokonałeś w rowerowym sklepie albo w kiosku:P
   Przez internet masz taniej, lepiej i nie piszę o Aliexpress.
   Dużo nie straciłeś, tylko musisz uważać a wydawało mi się że zmieniłeś już przewodowy na bezprzewodowy, niestety nie popatrzyłem uważnie na zdjęcie bo kabel bije po oczach:P
   Liczniki są spoko ale BEZ też można cieszyć się z jazdy:-)

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt