Smartwatche majÄ… sens chyba tylko w tej jednej sytuacji
|
|
|
- niedziela, Maj 31, 2015, 18:23
- Praktyczne
- 4 komentarze

Z pewnością wielu użytkowników zastanawia się czy jest choćby najmniejszy sens kupowania smartwatcha. W ostatnim roku popularność wszelkiego rodzaju inteligentnych zegarków znacząca wzrosła za sprawą i polskich producentów, którzy postanowili spróbować swoich sił w tym raczkującym dopiero segmencie rynku.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Gdyby się tak głębiej zastanowić to kupno smartwatcha ma sens tylko w jednym przypadku. Chodzi o moment wygodnego sprawdzania liczby kilometrów czy przebytej trasy na mapie satelitarnej podczas aktywności fizycznej. Wtedy właśnie w biegu, podczas jazdy rowerem problematyczne jest nieco wyjęcie smartfonu z kieszeni, odblokowanie ekranu i otworzenie aplikacji Endomondo. Dużo wygodniej jest spojrzeć na powiadomienia sportowe na ramieniu dajmy na to w chwili trzymania kierownicy roweru.
Z drugiej jednak strony ktoś może powiedzieć, że od tego typu zadań jest standardowy licznik rowerowy. On niestety poza prezentacją wartości liczbowych nie potrafi nic bardziej zaawansowanego jak widok mapy, terenu. To jest właśnie przewaga smartwatchy. Na koniec w formie ciekawostki warto dodać, że nawet tani inteligentny zegarek Sony SmartWatch 2 obsługuje Endomondo, choć nie dysponuje on platformą Google o nazwie Android Wear, a jedynie autorskim oprogramowaniem.
(fot. Endomondo/My mobile studio)
–
ENDOMONDO NA SONY SMARTWATCH 2
–
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
4 komentarze do “Smartwatche majÄ… sens chyba tylko w tej jednej sytuacji”
Skomentuj








A jak jest z czytelnością tych smartwatchy w słońcu.? bo okaże się że nawet do tego celu się nie nadają.
Pewnie tak samo jak w smartfonach, czyli jakoÅ› to ujdzie
Wg mnie obecnie smartwatche nie mają żadnego sensu ze względu na ich bardzo krótki czas działania,tak długo jak tego nie dopracują będzie to dla mnie zbędny gadżet.
W tymż celu można smartfona do ramienia przyczepić w specjalnym etui. Jednak czytelność w słońcu mimo Super Amoleda była fatalna. Chyba dodatkową folia na ekranie pogarsza czytelność.