PREMIERA: 5G ożywi stagnację na rynku smartfonów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Fakty są jasne od kilku kwartałów. Rynek smartfonów się nasycił, przez co mocno spada sprzedaż inteligentnych telefonów komórkowych. Podobnie z zachowaniem klientów. Ci bowiem coraz rzadziej wymieniają smartfony na nowsze modele. Konsumentom wystarcza w zupełności to, co mają w kieszeni od spodni czy też może torebce.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Analitycy takim stanem rzeczy są zaniepokojeni i trudno im się dziwić. Spowolnienie gospodarcze nigdy nie jest bowiem dobrym zjawiskiem. Jednak zdaniem My mobile nadchodzą lepsze czasy. Wszystkiemu winna będzie popularyzacja standardu 5G. Według nieoficjalnych informacji już za chwilę procesor Qualcomm Snapdragon 735 ze średniej półki cenowej ma obsługiwał nowy rodzaj łączności. Przez to 5G stanie się masowe.

Oczywiście przy okazji ceny urządzeń spadną, przez co staną się dostępne dla każdego. W tej chwili termin 5G zarezerwowany jest wyłącznie dla wysokiej oraz bardzo drogiej półki smartfonów high-end. Nie każdy może sobie na nie pozwolić w stosunkowo biednej Polsce (kraju zniszczonym przez wojnę, który po dziś dzień nie rozliczył się finansowo z Niemcami). Jednocześnie 5G znowu stanie się motorem napędowym do kupna następnego telefonu oraz sensownym powodem wymiany na nowszy model w połowie 2020 roku.

(fot. Samsung/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10138 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “PREMIERA: 5G ożywi stagnację na rynku smartfonów”

 1. marco Odpowiedz

  Owszem może ciut ożywi, ale nie liczyłbym na cud. Inaczej było w przypadku LTE gdy nagle zamiast max 10 Mb/s mieliśmy 100 Mb/s i to była licząca się zmiana. Dziś przy dobrej agregacji pasma LTE bez trudu osiągamy 100 Mb/s i to znacznej większości wystarczy. Dziś dużym przełomem byłoby znaczne zwiększenie pojemności baterii np. do 10 0000 przy zachowaniu wielkości baterii no i szybkim ładowaniu.

  • adiko

   Ja też czekam na jakiś przełom w kwestii baterii, bo tu zastój jest od dawna, czasy ładowania się skracają, ale pojemności stoją w miejscu.
   W 5G nie widzę niczego przełomowego, obecne LTE w agregacji jest wystarczające.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt