Plus sensacyjnym wygranym MNP w przenoszeniu numerów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

To dopiero jest niespodzianka. Sieć komórkowa Plus była bowiem najbardziej lubiana w całym minionym 2018 roku. Takie są wnioski, jeśli przeanalizujemy raporty przenoszenia numerów MNP. Tylko w tym okresie swojego operatora zmieniło aż 1,88 miliona Polaków. To spora armia ludzi. Wśród nich pod koniec roku znalazł się i twórca niniejszego, opiniotwórczego medium My mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Z dużych operatorów w całym 2018 roku tylko Plus był nad kreską 7,7 tysięcy numerów. Reszta traciła. Byli to kolejno Play (12,3 tysiąca klientów na minusie), T-Mobile (23 tysiące) oraz Orange (aż 90 tysięcy numerów). Oczywiście z graczy wirtualnych dalej błyszczy joker pod postacią Premium Mobile (56 tysięcy użytkowników na plusie), A2Mobile (20 tysięcy), potem niespodziewanie nc+ mobile (14,6 tysięcy), Mobile Vikings (7,5 tysięcy), Lajt Mobile (3,1 tysiąca), z kolei tracili Virgin Mobile (7,7 tysięcy), Lycamobile (3,8 tysiąca) i Klucz Mobile (0,2 tysiąca).

Co warto nadmienić, kwartał wcześniej (3Q/2018) Plus również był jako jedyny z nadwyżką. Spójrzmy więc na sam koniec wyniki przenoszenia numerów MNP za ostatni kwartał (4Q/2018). Niemalże równe pół miliona klientów (499 tysięcy) zmieniło wtedy sieć komórkową. Tym razem na plusie był Play (26 tysięcy numerów), a za nim odpowiednio tracili Plus (6,7 tysiąca), T-Mobile (25 tysięcy) i Orange (27 tysięcy). W przypadku małych operatorów znowu najlepszy był Premium Mobile (z nadwyżką 15,8 tysięcy), A2Mobile (3,9 tysiąca), Mobile Vikings (2,1 tysiąca), zaś stracili Lycamobile (0,8 tysiąca) czy nieco podupadające Virgin Mobile (2,9 tysiąca).

(fot. Plus/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “Plus sensacyjnym wygranym MNP w przenoszeniu numerów”

  • uga riki buga tiki

   Niby czemu? Mają dobrą ofertę. za 20 zł masz 300 min, 300 sms i 12 GB neta.

 1. GaduAir Odpowiedz

  Virgin ma najlepszą ofertę do 10zł więc oby się tanio Playowi nie sprzedała albo najlepiej by z nami została. Aktualnie mają 420 000 klientów (SIM) oraz zaczynają zarabiać. 100 000 SIMów FreeMium odpadło więc ciekawe jaka tam była migracja. W tym roku mają wprowadzić sprzedaż telefonów oraz reklamówki w TV i niestety przygotowują się do zmiany potęcjlanie właściciela w 2020r jaki ma być i oby nie był Play. Lubię Play ale nie lubię ich oferty:P

 2. marco Odpowiedz

  Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty trzeba docenić „marketingowców” z Playa którzy mimo słabszej oferty i najgorszej jakości sieci potrafili przyciągnąć najwięcej abonentów w 4Q.
  To naprawdę jest sztuką aby przekonać do siebie klientów do sieci która w 2018 roku zlikwidowała DIL-a, mms-y w no limicie i ograniczyła roaming krajowy w wielu miejscach. Nie bez znaczenia jest też fakt że prędkość pobierania danych w roamingu krajowym prędkość również została mocno ograniczona do 3 Mb/s. Tak więc Play dalej jedzie swoim rozpędem choć już trochę zwolnił. T Mobile i Orange kiedyś pogorszył swoją ofertę i to w dalszym ciągu odbija się w wynikach pomimo znacznej poprawy w ofercie i jakości sieci. Całkiem niedawno rozmawiałem ze znajomym który woził dwa abonamenty w Play za 60 zł bez telefonu pomimo marnej jakości internetu. Gdy powiedziałem mu że w Orange na kartę za 25 zł ma pełny no limit bez mms-ów i 30 Gb nie mógł uwierzyć. Dalej przekonywał mnie że za 25 zł w Orange to mogę mieć no limit tylko na komórki bez stacjonarek i sms-ów nie wspominając już o internecie. Tak kiedyś rzeczywiście było ale to przeszłość która pomimo wielu reklam operatora o znacznie lepszej ofercie za te same pieniądze pozostaje na długo w pamięci.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt