PREMIERA: Brakuje mocno technologii VoLTE w telefonie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Dzwoni do nas znajomy lub znajoma i wykonujemy dłuższą rozmowę telefoniczną. W międzyczasie przeglądamy sobie Internet. Oczywiście w takiej sytuacji najwygodniej przejść w tryb głośnomówiący. Gawędzimy w najlepsze i jednocześnie surfujemy po otchłani dobrych jakościowo witryn. Niestety brak technologii VoLTE doskwiera.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Można to poznać bardzo prosto po symbolu, literce H zamiast standardowej nazwy LTE obok kresek zasięgu. Dzieje się tak, ponieważ zdecydowana większość używanych modeli nie wspiera VoLTE. W efekcie w momencie nadejścia połączenia głosowego automatycznie jesteśmy przełączani ze standardu LTE na HSPA+ (ewentualnie HSDPA). Przekłada się to odczuwalną zmniejszoną prędkością otwierania serwisów internetowych.

Na szczęście takie sytuacje będą zdarzały się coraz rzadziej. Wszystko przez to, że kolejne świeże modele smartfonów wspierają VoLTE. Przez to w momencie odebrania telefonu już nie dojdzie do przełączenia z łączności LTE na HSPA+. Pozostaniemy na tej samej technologii przesyłu danych. LTE to także gwarancja tak samo szybkiego jak dawniej (dosłownie przed chwilą) dostępu do mobilnego internetu w słuchawce.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10719 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “PREMIERA: Brakuje mocno technologii VoLTE w telefonie”

  1. marco Odpowiedz

    VoLTE to rzeczywiście super usługa która nie tylko pozwala na korzystanie z szybkiego internetu podczas rozmowy ale znacznie skraca czas połączenia po wybraniu „zielonej słuchawki” (podobno aż 4 krotnie) Z VoLTE korzystam na samsungu s7 w Orange free na kartę. Usługa działa rewelacyjnie a do tego dołożyli jeszcze miesiąc temu połączenia oczekujące. Co ciekawe nawet na infolinii Orange powątpiewali że VoLTE działa mi dobrze i zaprzeczyli że mam możliwość korzystania z połączeń oczekujących. Cóż dziwna sytuacja usługa działa a infolinia mówi że nie ma prawa działać 🙂
    Druga ciekawa rzecz to na niektórych forach informowali że aby taka usługa działała to musi być brandowane oprogramowanie? Ja kupiłem s7 w polskim sklepie internetowym (bez brandu z oryginalnym androidem) i wszystko działa. Jedyną rzeczą co musiałem zrobić to zadzwonić do Orange i poprosić o aktywację. W Orange aktywują odrazu dwie usługi VoLTE i WIFI Calling. Gdy usługa jest aktywna wtedy w ustawieniach ona nam się pojawi (można ją tam również wyłączyć). Gdy nie jest aktywowana przez operatora nie jest wyświetlona w menu nawet w „bladym menu”.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt