PREMIERA: Bateria litowa-jonowa była przyczyną katastrofy samolotu UPS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Katastrofa w przestworzach to program dokumentalny emitowany od lat na antenie stacji National Geographic Channel. Opowiada on historie różnych katastrof lotniczych oraz ich rozmaite przyczyny. Akurat traf chciał, że w oglądanym odcinku raz na rok była mowa o samoistnym zapłonie baterii litowo-jonowych w luku towarowym. To właśnie one magazynują dużą energię.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W przypadku ich awarii rodzą się poważne problemy z wybuchem ogniwa włącznie, co wielokrotnie występowało w świecie smartfonów. Niestety, ale lot cargo (towarowy) z Dubaju był tragiczny dla dwójki pilotów. Nie udało się uratować maszyny, która rozbiła się wskutek pożaru na pokładzie, a później braku sterowności. Po tym wypadku zastosowano nowe normy bezpieczeństwa. Wszystkie palety są owijane niepalnym materiałem.

Ma to zabezpieczyć przed podobnym wypadkiem w przyszłości. Już nie dojdzie przez to do rozprzestrzenienia się ognia na tzw. ładowni. Ponadto w każdej z nich zastosowane są czujniki pożarowe. W momencie wystąpienia ognia załoga na momencie może zareagować chociażby gasząc felerną paletę gaśnicą. Wcześniej takie procedury nie istniały. Więcej szczegółów na temat tego zdarzenia znajdziemy na podstronie niezawodnej Wikipedii www.pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_UPS_Airlines_6.

(fot. Wikipedia/My mobile)

PRZYCZYNA KATASTROFY LOTU UPS

Jako przyczynę katastrofy wskazano samozapalenie się baterii litowo-jonowych przewożonych w ładowniach. Na pokładzie samolotu znajdowało się 81000 takich baterii.

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt