PREMIERA: Sony Xperia XA ostatecznie straci wsparcie w czerwcu 2018 roku

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W jednym z komunikatów Sony Mobile oficjalnie przyznało, że tak naprawdę na dwie duże aktualizacje rozwojowe będą mogły liczyć wyłącznie flagowce (te kosztują przecież grube tysiące złotych). Natomiast w przypadku średniaków mowa jest tylko o jednym uaktualnieniu w górę dla Androida po wykonaniu bardzo rygorystycznych testów jakościowych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Japoński producent inteligentnych telefonów komórkowych nie może dopuścić bowiem do sytuacji, w której użytkownicy mają złe doświadczenia ze smartfonem po wykonanej aktualizacji. Dokładną listę modeli Sony z Androidem 8.0 Oreo znajdziemy w jednym z artykułów My mobile. Niestety, ale całkiem przyjemy średniak Xperia XA za 999 PLN (w momencie premiery) nie uświadczy świeżego wydania zielonego robota.

Co gorsze, zgodnie z dwuletnim wsparciem Sony Mobile, już wkrótce skończy się dla niego jakiekolwiek łatanie błędów. Termin czerwiec 2018 roku będzie w zasadzie ogłoszeniem końca dla Sony Xperia XA, choć słuchawka działa i wygląda jak nowa. Telefon debiutował w czerwcu, ale w 2016 roku. Tak za chwilę dwuletni okres wsparcia się zakończy. Swoją drogą to kto by pomyślał, że po tym czasie bateria działa niemalże tak samo. Nie ma mowy o jakimś drastycznym zużyciu jak to było jeszcze kilka lat temu w erze feature phonów.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: Sony Xperia XA ostatecznie straci wsparcie w czerwcu 2018 roku”

 1. SteveJobs Odpowiedz

  Może Kamil wtedy zmieni telefon, mam nadzieje że będzie to Motorola/Lenovo bo na Nokię nie ma co liczyć.
  Choć z 3 strony, Siajomi są ładne, szybkie i tanie oraz aparaty mają przyzwoite…nie wiem jak z audio bo nie używam ale pewnie na podobnym poziomie co Cony od Kamila:P

  • Kamil

   Same pomyłki kolego mówisz. Sony akurat ma świetne aparaty i audio czego niestety nie można powiedzieć o Xiaomi 😐

 2. SteveJobs Odpowiedz

  a Xiaomi ma aparaty pewnie od Cony…Kamil, Cony nie ma świetnych aparatów!
  Teraz ma tylko najlepsze Slow Motion…i nie chodziło mi co jest lepsze tylko na co warto zmienić Cony, bo chyba nie zamierzasz zmienić telefonu na tą samą markę?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt