Android Enterprise Recommended, czyli zielony robot dla biznesu z zadziwiająco niskimi wymaganiami

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Koncern Google uruchomił specjalny certyfikat o nazwie Android Enterprise Recommended, który wskazuje konsumentom telefony komórkowe najlepiej nadające się dla użytkowników biznesu. O dziwo wymagania programu kwalifikującego smartfony nie są jakieś takie znowu wygórowane. Wystarczy nadmienić obecność Androida 7.0 Nougat (nie najnowszego 8.0 Oreo).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Do tego dochodzi 64-bitowy procesor o taktowaniu minimum 1.4 GHz, 2 GB RAM pamięć operacyjna, 32 GB przestrzeń wewnętrzna na pliki, aparat o rozdzielczości 10 MPix (z 2 MPix videocall). Ponadto telefon musi wytrzymać 8 godzin aktywnego używania (tutaj raczej nie chodzi o czas podświetlenia ekranu SoT). Najnowsze poprawki oprogramowania powinny być dostarczone najpóźniej 90 dni od daty ich publikacji przez Google oraz łącznie 3 lata od momentu premiery urządzenia.

Smartfony muszą mieć ponadto otrzymać minimum jedną dużą aktualizację Androida, co także nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem (także dla średniaków). Słuchawki oferować trzeba w formie odblokowanej bez pośrednictwa operatorów. Na sam w koniec zalecana jest obsługa przez nie zarówno profili prywatnych jak i firmowych. Więcej szczegółów znajdziemy na witrynie www.android.com/enterprise/recommended. Z kolei dokładną listę rekomendowanych telefonów na dedykowanej podstronie, na której o dziwo jest średniak Sony Xperia XA2.

(fot. Google/My mobile)

MATERIAŁ PROMOCYJNY ANDROID ENTERPRISE RECOMMENDED

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt