My mobile SUBSKRYPCJA

Folx to nowy trudno dostępny i nietypowy operator MVNO

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Gdy w zeszłym roku debiutował A2Mobile chyba nikt się nie spodziewał, że stanie się on tak istotnym graczem w My mobile RANKING. Niskie ceny oraz znakomita oferta typu No Limit zrobiła swoje. Teraz na naszych oczach debiutuje nowy operator wirtualny MVNO o nieco trudnej do wymówienia nazwie Folx. Co warto nadmienić, działa on w formie darmowej aplikacji na Androida oraz iOS.

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Już na wstępie rodzi to pewne problemy z dostępnością. Użytkownicy feature phonów (klasycznych telefonów komórkowych) zatem nie skorzystają z oferty podobnie jak nieliczni konsumenci Windows 10 Mobile. W dodatku transport kart SIM jest ograniczony terytorialnie do zaledwie kilku miast. Do tego dochodzą dziwne kody oraz zaproszenia. Czas teraz na dwa słowa o ofercie. Sieć komórkowa Folx działa w ramach roamingu krajowego Play (jest tworzona jako oddzielna struktura z pełną niezależnością). Telekom stawia na No Limit w cenie 29,99 PLN miesięcznie.

W zamian otrzymujemy nieograniczone rozmowy (z numerami stacjonarnymi włącznie czy roamingiem w ramach Unii Europejskiej) oraz SMS (z MMS). Spory jest też pakiet danych 20 GB, po przekroczeniu którego nakładana jest opłata 0,04 PLN za każdy 1 MB (nie ma zapewne lejka bezpieczeństwa). Ponadto Internet w roamingu do wykorzystania wynosi na dokładkę około 1,5 GB. Opłata aktywacyjna to 9,99 PLN (w momencie przenoszenia numeru ona znika). Naprawdę ciężko w tym momencie powiedzieć czy Folx ma jakąkolwiek szansę na rynkowy sukces. Więcej szczegółów znajdziemy na witrynie www.folx.com.

(fot. Folx/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13032 informacji na tej witrynie.20 komentarzy do “Folx to nowy trudno dostępny i nietypowy operator MVNO”

 1. adiko Odpowiedz

  Nie wróżę wielkiego sukcesu tej sieci, cenowo odstaje przynajmniej od 3 innych sieci tj plush,a2mobile i lajt mobile.
  Sposób dystrybucji to jeden wielki żart, jak dla mnie niczym atrakcyjnym się nie wyróżnia.

  • Kamil

   Tam nie ma normalnego cennika? Tylko No Limit albo nic?

  • adiko

   Nie widziałem cennika poza tą ich subskrypcją która jest de facto takim pakietem nolimit, jest jeszcze info że po przekroczeniu 20 GB każdy następny 1GB kosztuje 1,99 zł.
   Jedynie co tam przyciąga to jeden darmowy miesiąc , i możliwe następne darmowe dla naganiaczy.
   Acha do konta trzeba podpinać kartę płatniczą co uważam za kolejne nieporozumienie, czyli można nieźle na koszty się naciąć bo kasę pobiera nam wprost z karty.

  • Rav

   No masakra. Nowość na rynku, to i w rankingu można by umieścić. Ale zaraz, czy to prepaid? I nie mają podstawowych stawek?? Masakra
   To kolejne ostrzeżenie Kamil, że czas najwyższy odświeżyć archaiczny ranking i archaiczne kryteria. Jeszcze kilka kopiuj-wklej i cała twoja robota nie będzie nic warta.

   A teraz na poważnie o Folx. Jest to innowacyjna oferta i na pewno nie jest skierowana do technologicznych sceptyków:) Gdyby większość Polaków miała takie fobie odnośnie płatności internetowych, podpinania kart płatniczych w aplikacjach itp, bylibyśmy w czarnej dupie jak Niemcy:P
   Należy wspomnieć o dwóch bardzo dużych plusach tej oferty.
   Po pierwsze – bez żadnych umów mamy wygodę abonamentu – nie musimy myśleć o żadnych doładowaniach, a subskrypcję można anulować w każdej chwili, pamiętając tylko, żeby odbyło się to przed kolejnym okresem rozliczeniowym.
   po drugie – tanie rozmowy międzynarodowe w strefie Euro (19 gr/min, taktowanie co 30 sek)
   Z tego co można wyczytać oferta jest dostępna na terenie Krakowa i niebawem będzie dostępna w innych miastach (Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu, Warszawie i na terenie konurbacji śląskiej). 

  • adiko

   oferowanie dziś pakietów nolimit bez lejka to dla mnie czyste złodziejstwo w połączeniu z kartą płatniczą, jest to zwykłe żerowanie na czyjejś nie uwadze, i zamiast 29,99 może nam wyjść i 299 i więcej bo nie ma żadnej granicy, dla jednych ta karta płatnicza to wygoda, a dla innych okaże się mega stratą pieniędzy.

  • Rav

   Adiko, pamiętaj że oferta skierowana jest raczej do świadomych użytkowników, będących na bieżąco z nowinkami technicznymi. Tacy ludzie raczej są w stanie ocenić swoje comiesięczne zużycie, a na pewno kontrolować je od czasu do czasu w aplikacji;) 20 GB to raczej nie jest mało, a dla harduserów są inne oferty.

 2. von Odpowiedz

  Beznadzieja przypuszczam ze zgina jak vectone mobile ,które rozsyłało normalne karty sim,a jednak umarło a to jakis dziwolag Folx

  • Rav

   To nie jest firma krzak. Przeczytaj artykuł o nich na rp.pl – to ludzie powiązani z Playem. Tu także masz normalne karty sim, tylko sposób dystrybucji inny.

 3. von Odpowiedz

  tylko dla smartfonów a andoidem a jak ktos ma normalny tel.???co to za siec która ma byc tylko dla wybrancow???

 4. Mirek Odpowiedz

  Z karty pobierze nam tylko 29,99 zł aby można było korzystać z dodatkowych usług (sms premium, internet trzeba ŚWIADOMIE samemu doładować dodatkowe konto! Jak tego nie zrobimy to nie będziemy korzystać z usług dodatkowych, tylko tych ze subskrypcji za 29,99 zł. Wielki plus za tanie połączenia międzynarodowe, 19 gr rozliczane co 30 sec. Sama oferta jest całkiem, całkiem, ale cena na dzisiejsze realia rynkowe o 10 zł za dużo 🙂

 5. Andrzej Odpowiedz

  własnie do nich dołączyłem, szybko sprawnie, fajne złote numery do wyboru. Jak ktoś chętny podaję Kod polecający – zaproszenie 06708032, dostajesz darmową subskrypcje – abonament 3 mies., do końca miesiąca brak opłaty startowej

 6. kapsel Odpowiedz

  folx.com kod polecający:​68678939
  1miesiac za darm​o aktywacja 9,99​ z tym kodem 1mi​esiac darmo. Niema kodów na dłuszszy

  okres od 10.01 2018 regulamin proszę przeczytać!!

 7. Michał Odpowiedz

  Kod na darmowy miesiąc: 04433836. Nie ma kodów na dłuższy okres. Kod trzeba podać przed rejestracją.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt