PREMIERA: Android 8.0 Oreo dla każdego

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

My mobile wielokrotnie podkreślało, że zdecydowanie ważniejsza była aktualizacja Android 7.0 Nougat na tle nieco kosmetycznego uaktualnienia 8.0 Oreo. Teraz mamy potwierdzenie tych słów. Wszystko za sprawą dwóch prostych, bo o małej wielkości aplikacji. To właśnie z ich pomocą osiągniemy funkcjonalność Androida 8.0 Oreo. Chodzi o tryb obrazu w obrazie (w skrócie PiP) oraz nowy, zdecydowanie ładniejszy pasek nawigacyjny menu (z wypełnieniem elementów).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Pierwsza, oczywiście darmowa pozycja to Minimizer for YouTube dostępna w sklepie Google Play. Po kilku minutach testów aplikacja spełnia swoje zadanie znakomicie, co potwierdza poniższe zdjęcie. Możemy wygodnie oglądać treść chyba najważniejszego dzisiaj serwisu wideo na świecie, czyli YouTube i jednocześnie pracować na dowolnym ekranie poruszając się zupełnie normalnie po menu z tzw. towarzyszącym pływającym oknem. Tytuł jest banalnie prosty w obsłudze (możemy zmieniać rozmiar okna, przenosić je czy przesuwać zawartość jego środka w celu lepszego dopasowania). Drażnić mogą co najwyżej agresywne reklamy przy maksymalizacji oraz minimalizacji.

Kto wie, może kiedyś pojawią się podobne produkty do obsługi Netflixa. Z drugiej jednak strony jego zawartość najlepiej ogląda się na dużym ekranie telewizora. Na małym to można słuchać co najwyżej tzw. streamów. Druga aplikacja to motyw Oreo Theme for Xperia, która w sposób błyskawiczny zmieni paski nawigacyjne menu w te z najnowszego Androida 8.0 Oreo. Trzeba przyznać, że wyglądają one jeszcze bardziej stylowo i nowocześnie. Oczywiście w sklepie Google Play jest cała masa programów typu Navigation Bar. Po tej jakże łatwej instalacji mamy w zasadzie wszystkie najważniejsze nowości markizowego wydania zielonego robota bez łaski producenta.

(fot. Google/My mobile)

ZALEDWIE DWIE APLIKACJE I MAMY STYL ANDROIDA 8.0 OREO

ODSŁONIĘCIE FIGURY ANDROID 8.0 OREO W SIEDZIBIE GOOGLE

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 10733 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

4 komentarze do “PREMIERA: Android 8.0 Oreo dla każdego”

 1. pa0los Odpowiedz

  Jak zwykle brednie. Zajrzałem do artykułu ze względu na chwytliwy tytuł. Ale jeśli ktoś uważa że Android 8.0 to tylko ładny pasek i wodotryski, to z pewnością nie powinien prowadzić takiego serwisu.
  Właśnie anulowałem moją subskrypcję RSS na ten serwis. Poszukam bardziej rzetelnego źródła informacji.

  • Kamil

   Sajonara! Szerokosci jakby to powiedzieli kierowcy 🙂

   W artykule masz wymieniona ważna funkcje PiP, która jest moim zdaniem najważniejsza dla Androida 8.0 Oreo. W bajki o zwiększonej szybkości to ja już Google nie wierze

  • Hugo Barra

   Nie musisz. Nawet na androidzie z twoja xa by muliła.

  • Kamil

   Nic nie muli panie niekumaty. Kiedy w końcu zaczniesz odróżniać bugi od wydajności działania oprogramowania?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt