Kolejna solidna porcja nowości Androida 8.0 Oreo

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Naprawdę sporo usprawnień przyniesie nam ten nadchodzący Android 8.0 O jak Oreo. Czas więc na kolejną porcję nowości w sympatycznym zielonym robocie. Poprawi się na początek czas pracy baterii poprzez bardziej restrykcyjne limity dla aplikacji działających w tle (jako procesy, przez co nie widać ich normalnie w widoku wielozadaniowości, czyli tzw. multitaskingu).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Pojawi się też możliwość lepszego grupowania powiadomień (chociażby według typu kategorii, nie nazwy programów). Do tego dochodzi przydatny tryb PiP, czyli Picture in Picture (obrazu w obrazie). Podobne małe pływające okienko z powodzeniem od dłuższego czasu występuje w aplikacji YouTube lub w dedykowanych nakładkach. Łatwiejsze stanie się również ustawienie dzwonka z poziomu ustawień Androida, a nie samego pliku (dajmy na to wcześniejszego zaznaczenia MP3-ki, a następnie wybraniu opcji więcej). Ikony będą lepiej się dostosowywać do aktualnie używanego launchera.

Ponadto będą posiadały przydatne powiadomienia w formie licznika z cyframi zdarzeń. Takie kółeczka czerwone w rogach ikon z liczbami są od lat w iOS. Wreszcie więc (natywny) Android odrabia pracę domową w tym zakresie. Dzięki nowym profilom audio dźwięk będzie wyższej jakości. Podłączane klawiatury Bluetooth zyskają obsługę strzałek oraz tabulacji. Nowy Android stanie się lepszy we współpracy z aplikacjami przechowującymi hasła czy loginy. Mamy więc całkiem dużo dodanych opcji do wcześniejszych świeżych opcji. Więcej szczegółów na www.android-developers.googleblog.com/2017/03/first-preview-of-android-o.html.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11524 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “Kolejna solidna porcja nowości Androida 8.0 Oreo”

    • Pimpuś

      Piszesz jakieś bzdurne premiery o Lionach, Marsach i innych Nutellach, a potem jak gdyby nigdy nic milczysz.

    • Pimpuś

      Albo seria głupot o Key Lime Pie. Potem się okazało że to będzie Kit Kat, i potem już nawet do androida 12 wymyśliłeś nazwy. Zmień hasło nowej wersji na Najbardziej Innowacyjne bzdury w branży telekomunikacyjnej.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt