PREMIERA: Nova Launcher, przereklamowana sprawa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nova Launcher to mocno chwalona nakładka w świecie zielonego robota. Po kilkudziesięciu minutach testowania tej jakby nie patrzeć przecież aplikacji nastąpiło ogromne rozczarowanie. Owszem, pozycja ma trylion możliwości edycji jak nawet wzór kroju folderu scalającego tytuły czy wygląd wysuwanego docka. Pochwalić także trzeba kontekstowe menu rodem z 3D Touch od Apple.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Za chwilę zaś zostaną nadmienione dwie irytujące wady, które wręcz skreślają Nova Launcher. Co ciekawe, stawia na niego domyślnie telefon do grania, mianowicie Razer Phone. Zatem do dzieła. W Nova Launcher nie ustawimy sobie kolejności ikon aplikacji według własnego uznania. To skandal. Po miesiącach używania smartfonu z Androidem użytkownik przyzwyczaja się do pewnego ułożenia programów. Teraz wszystko trafiło szlak.

Na nowo musimy szukać takich aplikacji jak Album, Muzyka lub Kalendarz przez predefiniowane ułożenie alfabetyczne. Kolejna kwestia to brak licznika powiadomień przy ikonach. To szokujące, że Nova Launcher z Google Play go nie posiada w standardzie. Musimy się ratować dodatkową aplikacją TeslaUnread for Nova Launcher, która też nie działa. Kolejna pozycja o nazwie Notifyier Unread Count nie uratowała sprawy. Takie to już są uroki Androida, że mimo dużego kombinowania musimy pogodzić się z niemocą.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.12 komentarzy do “PREMIERA: Nova Launcher, przereklamowana sprawa”

 1. Krzysztof Odpowiedz

  Mam Nova. Ustawiam ikony na pulpicie w takiej kolejnosci jak mi odpowiada. Jakies przekłamanie w artykule.

  Jesli chodzi o liczninik powiadomien, to (podobno – nie kupilem) sa odblokowane w wersji platnej launchera.

 2. Krzysztof Odpowiedz

  Szuflada służy do przechowywania wszystkich zainstalowanych programów a pulpit do umieszczania ikon i widzetow do pracy z programami z ktorych korzystamy.

  • Kamil

   Widzisz. W iOS możesz zmienić kolejność. Jak tak samo jest w czystym Androidzie to ja podziękuję za niego i brak podstawowej funkcji

 3. Krzysztof Odpowiedz

  Szuflada służy do przechowywania wszystkich zainstalowanych programów a pulpit do umieszczania ikon i widzetow do pracy z programami z ktorych korzystamy.
  Szuflada nie jest podstawowym narzedziem do pracy z programami a ich przechowalnia, do ktorej zagladamy sporadycznie, W iOS chyba nie masz nawet szuflady, a wszystkie programy laduja bezposrednio na pulpicie – czyli masz dokladnie te same mozliwosci a dodatkowo w Androidzie jeszcze jest szuflada (nie we wszedzie – np MIUI jej nie ma).

 4. Krzysztof Odpowiedz

  Czyli w iOS pracujesz na szufladzie a w Androidzie na pulpicie a szuflada ma drugorzedne znaczenie.

  • Welyst

   Są, korzystam z Evie i mam liczniki powiadomień. Co prawda przy google mail szwankują, ale to chyba wina aplikacji, bo cała reszta jest bez zarzutu.

  • Kamil

   Akurat na Gmailu mi zależy, bo appki od Sony wyświetlaja licznik w ikonach 🙂

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt