PREMIERA: Sprzedany numer

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Niedziela. Dzień wolny od pracy. W porannych godzinach około 9.00 ktoś dzwoni z zaproszeniem na prezentacje garnków w jednym z toruńskich hoteli na numer w sieci Plus. Uwaga, teraz będzie najlepsze. Za samo przybycie za darmo jest do odbioru odkurzacz. Takie telefony mogą wręcz bombardować zwłaszcza osoby w wieku teściowych z popularnych dowcipów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wszystko dlatego, że ta grupa konsumentów kompletnie nie zwraca uwagi na kwestie prywatności. Raz po raz biorą udział w rozmaitych konkursach SMS czy innych loteriach z telewizji lub gazet. Później niestety ich numer telefonu jest sprzedany i zaczyna się piekło telemarketingowe. Postronne osoby przy okazji też są budzone dziwnymi połączeniami o nietypowych porach. Już pal lich ten drobny spam SMS z rozmaitymi ofertami. Wniosek tej historii jest prosty.

Edukujmy, wyjaśniajmy mniej obeznanym użytkownikom telefonii komórkowej, czym grozi radosne podawanie numeru telefonu organizatorom różnych konkursów. Raz, że na 99,99% i tak nic nie wygramy. Dwa, nasze dane tylko zostaną sprzedane kolejnym podmiotom współpracującym. Aż chciałoby się powiedzieć, złoty interes, gdzie mamy dwie pieczenie na jednym ogniu. Dla porównania osoby, które nie bawią się w żadne konkursy mają magiczny wręcz spokój. Nie ma żadnych telefonów (z wyjątkiem znajomych).

(fot. Plus/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Sprzedany numer”

  1. SteveJobs Odpowiedz

    W Play-You jest „Usługa STOP SPAM Włączając bezpłatną usługę STOP SPAM możesz zablokować odbieranie niechcianych wiadomości informujących o konkursach lub serwisach rozrywkowych.” aaa jak coś podobnego w A2mobile?
    Przeniosłem numer z Virgin „bezkompromisów 2012” i teraz będąc w A2mobile co dziennie otrzymuję SPAM:-/
    Jak żyć?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt