Tragicznie mała wycena luksusowej marki Vertu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Gdy słyszy się o luksusowej marce telefonów komórkowych jak chociażby Vertu to pierwszą myślą jest przeważnie wysoka wartość spółki, której ceny smartfonów zaczynają się często od kwot rzędu 8.000 euro. Nic bardziej mylnego. Takie nadmienione wyżej Vertu zostało sprzedane za zaledwie 61 milionów dolarów, nawet nie euro. Suma ta nie robi wrażenia na czołowych piłkarzach.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Co dopiero na inwestorach giełdowych i tzw. grubych rybach. Co jednak najciekawsze, dokładnie ta sama firma Vertu pięć lat temu była wyceniana na 200 milionów euro. Różnica zatem jest kolosalna. To dobitnie pokazuje jak marka luksusowa szybko może stracić na wartości. Wcale nie jest tak, że stworzenie dobra klasy premium z ultra-wysoką ceną jest zaraz receptą na spektakularny sukces przedsiębiorstwa.

W dzisiejszych czasach nawet bogacze potrafią liczyć pieniądze i nie wydają ich na byle co. Nowy nabywca Vertu będzie więc miał piekielnie trudne zadanie. Chodzi oczywiście o zbudowanie pozycji silnej, dobrej marki. To jest bez dwóch zdań jedna z najtrudniejszych rzeczy w biznesie. Każdy rzecz jasna chciałby ją mieć, ale tylko garstce się to udaje. Większość z nich i tak jej nie zbuduje mimo intensywnych działań.

(fot. Vertu/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11454 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt