PREMIERA: Google Street View VR to bajka nawet na wyświetlaczach HD

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Sporo osób nie widzi sensu w instalowaniu dodatkowej aplikacji Google Street View jak przecież w tytule Google Maps można kliknąć pinezkę na mapie i stamtąd również da się przełączyć na widok ulicy. Jest jednak pewien powód, dla którego trzeba sięgnąć po tą pierwszą pozycję. Chodzi o tryb VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Ten robi kolosalne wrażenie, nawet na ekranach HD.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W przypadku wyświetlaczy 720p oraz filmów wideo już widać piksele i trzeba iść na pewne kompromisy. Jednak na zdjęciach statycznych one aż tak mocno nie doskwierają jak na obrazach ruchomych. Trzeba przyznać, że pięknie ogląda się te wszystkie promenady, tarasy widokowe z Brooklynu na Manhattan Nowego Jorku na okularach VR i to na starym, dobrym i poczciwym iPhonie 5S od Apple właśnie z matrycą HD. Podobny paradoks instalowania kolejnej aplikacji jest też z tytułem Google Earth.

O ile jeszcze na komputerze można podziwiać widok 3D budynków, o tyle na smartfonie trzeba już pobierać następną pozycję. Aplikację Google Street View do oglądania w trybie VR pobierzemy za darmo na Androida w sklepie Google Play na www.play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.street&hl=pl oraz App Store dla iOS na www.itunes.apple.com/us/app/google-street-view/id904418768?mt=8. Niestety zabrakło wersji dla mobilnego Windowsa, czyli Windows 10 Mobile.

(fot. Google/SlashGear/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 9098 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt