My mobile SUBSKRYPCJA

PREMIERA: Symulacja 60 calowego telewizora w technologii VR robi wrażenie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 4,00 na 6)
Loading...

symulacja-60-calowego-telewizora-w-technologii-vr-robi-wrazenie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, iż każdy film w aplikacji YouTube możemy obejrzeć w trybie VR. Bez dwóch zdań widok wirtualnego 60 calowego telewizora robi wrażenie. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią sekcję z menu ustawień. Chodzi o górne trzy kropki w pionie. Później już tylko klikamy na symbol kartonowych Google Cardboard i po sprawie.

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Możemy się cieszyć sztucznie wygenerowanym odbiornikiem o naprawdę sporej przekątnej. Gdy podłączymy do naszych okularów VR dobrej klasy słuchawki to wrażenia są jeszcze lepsze. Można je porównać do wizyty w kinie, a już na pewno w salonie i domowym home theater. Bardzo ciekawym doświadczeniem jest chociażby oglądanie zapowiedzi filmowych w kanale filmowym HBO Polska na YouTube. Te wszystkie basy, dynamiczne ujęcia, akcja momentami wręcz wbija widza w fotel. Na dobrą sprawę wcale nie trzeba kupować telewizora. Wielką plazmę sami sobie wygenerujemy wirtualnie.

Taka mieszanka słuchawek oraz okularów VR na głowie znakomicie tłumi ponadto sygnały z otoczenia. W efekcie dajmy na to w długiej podróży nic nas nie będzie rozpraszało jak przy zwykłym seansie z użyciem tabletu. Dzieje się tak, ponieważ użytkownik ma ciemne ściany dookoła zupełnie jak w kompleksie kinowym. Podobne wrażenia można osiągnąć w przypadku dobrych YouTuberów z Casey Neistatem na czele czy też teledysków. W dodatku prawdziwe (plastikowe) okulary VR są w zasięgu cenowym każdego. Wcale nie trzeba na nie wydawać 500 PLN. Wystarczy spokojnie te 50 PLN.

(fot. My mobile)

KINO VR Z DOBRYMI SŁUCHAWKAMI TO PODSTAWA

kino-vr-z-dobrymi-sluchawkami-to-podstawa

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 13032 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “PREMIERA: Symulacja 60 calowego telewizora w technologii VR robi wrażenie”

 1. Kamil Odpowiedz

  Technologia VR jest bardzo fajna, ale szybko niestety zaczyna się nudzić i po miesiącu okulary już idą powoli wisieć na kołek 😐

  • Kamil

   To koniec My mobile jak vloga Casey Neistata 😐 Dzisiaj wieczorem wracam do My mobile studio (w OneNote czeka już 15x artykułów do stworzenia), na dniach startuje tez konto na Patronite, gdzie będzie można wspierać rozwój My mobile 😉

  • Kamil

   Taki tytuł miał album rapera Tede o ile pamięć nie myli

 2. Steve Jobs Odpowiedz

  @Kamil…wymyśliłem na poczekaniu, miało być hajs,hajs,hajs a wyszedł zwyczajowy szajs

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt