PREMIERA: Wirtualny telewizor VR śmiało może zastąpić ten prawdziwy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 5,00 na 6)
Loading...

Technologia wirtualnej rzeczywistości (w skrócie VR) się nie przyjęła. Chyba każdy miłośnik mobilności nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Kręcenie głową na różne strony świata po dłuższej chwili bywa męczące. Już zdecydowanie lepsze od tej całej nieco zabawnej gimnastyki jest jedna z funkcji oferowanych przez dokładnie ten sam standard.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Chodzi o opcję sztucznego generowania wirtualnego telewizora. W technologii VR naprawdę przyjemnie się ogląda seanse. W dodatku rozwiązanie jest przydatne, gdy telewizor w salonie (ten prawdziwy) jest zajęty i ciężko o obejrzenie jakiegoś ważnego wydarzenia sportowego o tej samej porze. Co prawda okazjonalnie, nie codziennie (standardowo) sprawdza się wirtualny odbiornik telewizyjny. Gdy jeszcze założymy dobre słuchawki nauszne (jak często zalecają same aplikacje z NYT VR na czele) to wrażenia są jak w domowym kinie. W tym miejscu My mobile ma dobrą radę dla deweloperów.

Praktycznie wszystkie aplikacje wideo służące do streamingu powinny mieć tryb VR z opcją symulowania sztucznego telewizora (jak chociażby tytuł YouTube w menu opcji). Dotyczy to takich pozycji jak Player, Ipla czy HBO GO. Niestety z tym bywa różnie. Kolejna sprawą jest lepsze urozmaicenie wnętrz projektowanych wirtualnych pomieszczeń. Niech nie będą one czarne jak na obrazkach w niniejszym artykule, ale dajmy na to takie jak w aplikacji Netflix VR z pięknymi pokojami czy salonami. Można nawet pokusić się o lokowanie produktów typu umieszczenie telewizora Philips z tylnymi świetlnymi efektami ambilight. Wszystko w zasadzie zależy od kreatywności designerów i projektantów.

(fot. My mobile)

KAŻDA APLIKACJA DO OBSŁUGI WIDEO POWINNA MIEĆ TRYB VR

MATERIAŁ PROMOCYJNY KANAŁU ELEVEN SPORTS

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “PREMIERA: Wirtualny telewizor VR śmiało może zastąpić ten prawdziwy”

 1. sev3 Odpowiedz

  Też b pomyślałem że będzie tak pięknie. Niestety aplikację nie oferują trybu VR: Ipla, Wp Pilot, TVP Sport. Nie wiem jak jest w HBO GO? Ten eleven to jakiej apce oglądasz? Oglądać w VR można tylko youtube i filmy off-line. meczyk w ten sposób nie pójdzie.

  • Kamil

   W appce YouTube. Jeszcze aplikacja Netflix VR te funkcje oferuje, szkoda tylko, ze na Androida 😐

  • sev3

   A Netflix VR zdaje się że wymaga kontrolera. Więc nie zadziała z każdym sprzętem.

 2. sev3 Odpowiedz

  Przydałaby by się apka która by cały ekran smartfona konwertowała do VR. Dla każdej apki i launchera

  • Kamil

   Wpisz w Google Play tv vr every screen, może ktoś juz takie coś zrobił 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt