PREMIERA: Złącze Lightning też jest symetryczne jak USB-C

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

zlacze-lightning-tez-jest-symetryczne-jak-usb-c

W 2014 roku cały technologiczny świat zachwycił się nowym standardem USB typu C. Od tego momentu wtyczki były wreszcie symetryczne. Tymczasem pierwsze tę innowację wprowadziło Apple i to dwa lata wcześniej. W 2012 roku doszło bowiem do premiery złączą o nieco kosmicznej nazwie Lightning wraz z iPhonami 5-tej generacji oraz nowszymi.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Oczywiście wtyczka dalej jest symetryczna. Rozwiązany został praktyczny problem włożenia złącza złą stroną jak to ma miejsce w ciemnościach chociażby w kablach USB starszego typu. Co ciekawe, według najnowszych spekulacji medialnych, historia już za chwilę zatoczy nam koło. Apple bowiem przymierza się do usunięcia złącza miniJack (tego słuchawkowego) na rzecz bezprzewodowej łączności Bluetooth.

Na pocieszenie gigant z Cupertino da klientom przejściówkę miniJack do własnego standardu Lightning. Przypomina to nieco stare dobre czasy feature phonów z Sony Ericssonami dominującymi wówczas na polskim rynku telekomunikacyjnym. Chodzi o awaryjne złącza typu Fast Port. Obyśmy zatem nie mieli w niedalekiej przyszłości powtórki z rozrywki i to niestety w złym słowa tego znaczeniu.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Złącze Lightning też jest symetryczne jak USB-C”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt