Qualcomm ma problem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

qualcomm-ma-problem

Jeszcze kilka lat temu firma Qualcomm była zdecydowanym liderem na rynku procesorów do smartfonów. W jej kontekście śmiało można było użyć określenia monopolisty. Teraz to się zmienia i to mocno. Konkurencja dogania coraz bardziej tego amerykańskiego giganta w kwestii dostarczania układów CPU do inteligentnych telefonów komórkowych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Choć po 4Q/2015 aż 42% globalnego rynku mobilnych procesorów należała do linii produktowej Qualcomm Snapdragon to już czuje on na plecach oddech pozostałych graczy. Są nimi kolejno autorskie układy Apple (21% światowych udziałów), MediaTek (19%) oraz Samsung Exynos (15%). W dodatku w przypadku tego ostatniego podmiotu szacunki rozwoju na przyszłość są więcej niż tylko bardzo optymistyczne.

Wszystko przez fakt, że mówimy przecież o największym na świecie producencie smartfonów. Gdy tylko zwiększy on wolumen produkcji, dajmy na to flagowców często wyposażonych w autorskie jednostki Exynos to jeszcze bardziej wzrośnie ich poziom sprzedaży. W dodatku w jego stronę coraz częściej spoglądają pozostałe marki. To wszystko oznaczać może jedno, mianowicie murowane problemy dla giganta Qualcomm.

(fot. Qualcomm/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt