Przy dużej ilości instalowanych aplikacji spora wielkość pamięci operacyjnej RAM się przydaje

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

przy-duzej-ilosci-instalowanych-aplikacji-spora-wielkosc-pamieci-operacyjnej-ram-sie-przydaje

Android, czyli największy na świecie mobilny system operacyjny cierpi na pewną przypadłość. Otóż każda świeża instalacja kolejnej nowej aplikacji zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia lagów czy też ogólnego spowolnienia działania telefonu. Wszystkiemu tak naprawdę winna jest stopniowo zapychana tymczasowa pamięć operacyjna RAM zielonego robota. I między bajki można tutaj włożyć stwierdzenie, że niewykorzystany RAM to RAM zmarnowany. Zapas jest potrzebny.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W praktyce później zainstalowanie zasobożernych aplikacji Facebook oraz Messenger (czyli wręcz obowiązkowego duetu dla jakiś 90% użytkowników smartfonów) na smartfonie czy tablecie z 1 GB RAM pamięci operacyjnej powoduje ogromne problemy, tak jakby momentalne duszenie się urządzenia mobilnego z Androidem. Wszystko zaczyna się ciąć, widget pogody na TouchWizie Samsunga przez chwilę jest czarny, gdyż ładuje się zawartość, animacje się klatkują i momentami nawet nie widać ikon na pulpicie.

Pomaga dopiero odinstalowanie wyżej nadmienionych aplikacji społecznościowych. Swoją drogą to chyba tylko Android (na tle iOS lub Windows Phone) umożliwia tak łatwy dostęp zwykłego użytkownika do sprawdzenia zasobów RAM wykorzystywanych przez dane aplikacje. W praktyce jest to dobre (mamy pełną kontrolę nad zaawansowanymi ustawieniami systemu) i złe (występuje zbędna komplikacja dla klienta). Szkoda tylko, że zielony robot nie potrafi płynnie zarządzać pamięcią operacyjną RAM jak konkurencja. W efekcie do płynnego działania Androida lada moment flagowce będą stosowały poziom 6 GB RAM jak chociażby model Vivo, czyli tyle co w nowoczesnym komputerze.

(fot. Vivo/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “Przy dużej ilości instalowanych aplikacji spora wielkość pamięci operacyjnej RAM się przydaje”

  • Kamil

   Moj notebook ma tyle i jest ok, GTA V i FIFA 15 dzialaja plynnie, ale to zasluga GPU GT740M 2 GB

  • Marek

   Sorki, ale jak chcesz na czymkolwiek naprawdę pracować, w miarę płynnie (chodzi mi o pracę nie o zabawę, np. programy autodesk, to teraz 16 GB jest standardem i do tego procesor i7).

  • Kamil

   Bez przesady, nie każdy pracuje na Autocadzie, a dużo mniej wymagających programach…

 1. Daniel Odpowiedz

  Bez przesady .
  Używam tabletu Orange Sego z 1 gb ram ,czasem zwolni ale wystarczy zamknąć aplikacje lub zrobić restart a tak to działa ok 😉
  S5 z 2gb ram nie zwalnia.
  Co do kompa mam Y50-70 z 8 gb i szczerze gdyby nie gry jak Gta 5 to spokojnie starczyłyby 4 gb z zapasem 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt