Wybrane modele Sony Xperia mają ukrytą funkcję FM Transmitter

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

wybrane-modele-sony-xperia-maja-ukryta-funkcje-fm-transmistter

To naprawdę ciekawa historia. Otóż okazuje się, że wybrane smartfony Sony Mobile mają dostępną funkcję FM Transmitter, która niestety została ukryta systemowo z bliżej niewyjaśnionych przyczyn. Dzięki niej później nasz telefon wysyła sygnał audio w formie krótkich fal radiowych. Pomysł jest świetny, gdyż nie bawimy się w żadne kable AUX.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wystarczy ustawić chociażby wieżę Hi-Fi na fale dajmy na to 88,8 MHz My mobile RADIO i po sprawie. Możemy się cieszyć muzyką nadawaną bezpośrednio z telefonu. Dzięki otwartości Androida wystarczy tylko zainstalować specjalną aplikację (jedna jest płatna ze sklepu Google Play), lub drugą darmową w formie pliku APK na zrootowanym (odblokowanym smartfonie) oraz zacząć korzystać.

Przy tym należy pamiętać, że kapitalna funkcja FM Transmitter jest dostępna wyłącznie na takie modele jak Sony Xperia Z, Xperia Z1, Xperia Z1 Compact, Xperia Z Ultra, Xperia T i Xperia SP. Nie wykluczone, że nadajnik fal radiowych jest zamontowany na płycie głównej innych smartfonów japońskiego producenta, któremu być może z przyczyn finansowych nie opłacało się programować tej opcji bezpośrednio do swojej nakładki upiększającej wygląd Androida.

(fot. Sony/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Wybrane modele Sony Xperia mają ukrytą funkcję FM Transmitter”

 1. Do Autora Odpowiedz

  Nie ma częstotliwości fal radiowych 88.8 FM tylko 88,8 MHz , gdyż jednostką częstotliwości jest herc. Poza tym sformułowanie : „telefon wysyła sygnał audio w formie krótkich fal radiowych” jest złe, bo w to FM Transmitterze fala ULTRAkrótka jest modulowana sygnałem audio. Ten FM Transmitter to właśnie modulator fal UKF, bo tak po polsku nazywamy pasmo radiowe w zakresie fal o częstotliwości 87,5 MHz – 108 Mhz. Radiowe pasmo fal krótkich jest modulowane amplitudowo, czyli AM.

 2. Rafal Odpowiedz

  Nie chodziło tutaj o problemy z oprogramowaniem tylko problemy prawne. Np aby nadawać sygnał radiowy w Polsce trzeba mieć pozwolenia i nawet wtedy kiedy sygnał nadawany jest na 3 metry. Ten sam problem był z Nokią N85 która miała transmiter(chyba jako pierwsza) i miała być Oficjalnie nie sprzedawana w Polsce. Wracając do tematu pewnie w softach Sony Xperia  na kraje nie objęte zakazami funkcja jest normalnie widoczna w menu.

  • ERYK

   Niestety nie, na mojej Z1C w Niemczech również nie ma tej opcji, mój kolega mieszka w Anglii i ma Z i też nie ma tej opcji, ale po zrootowaniu działa bez problemu.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt