Aplikacja umożliwiająca słuchanie radia bez konieczności użycia słuchawek

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Większość telefonów komórkowych w przypadku używania funkcji radia wymaga od swoich użytkowników podpięcia słuchawek, które pełnią rolę anteny. Celowo użyliśmy tutaj słowa większość, ponieważ są pozytywne wyjątki od tej zasady. Radio grające bez słuchawek występuje chociażby w przypadku Nokii i jej modelu muzycznym X3.

Mimo, że miał on swoją premierę w roku 2009 to posiadał już wbudowaną antenę. Swoją drogą to naprawdę ciekawe, że jeszcze żaden programista nie wpadł na to, by chociaż spróbować napisać aplikację skutecznie omijającą ten problem. Wiele rozgłośni posiada tak mocny sygnał, że ten by mógł być łapany już nawet na wtyku słuchawek występującym w górnej części telefonu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Rozgłośnie radiowe takie jak RMF FM, Radio Zet czy Radio Maryja posiadają naprawdę mocny sygnał. Zwłaszcza ten ostatni podmiot może się pochwalić dostępnością dosłownie na całej kuli ziemskiej. Już lepszy byłby zagłuszony sygnał w słabej jakości niż żaden. Wiele stacji radiowych, zwłaszcza tych lokalnych nadaje bardzo przydatne transmisje wydarzeń sportowych. Dzięki temu obejściu w formie jakiegoś algorytmu (sztucznie oszukującego system, że słuchawki zostały już podłączone) można już by było wygodnie sobie leżąc w parku i być na bieżąco z transmisją na żywo. Być może w przyszłości wreszcie doczekamy się takiego niezwykle przydatnego rozwiązania (o ile oczywiście SDK/API Androida czy też innego mobilnego systemu operacyjnego na to pozwoli).

(fot. HTC)

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Aplikacja umożliwiająca słuchanie radia bez konieczności użycia słuchawek”

  1. Sebastian Odpowiedz

    Pamiętam , jak w moim poczciwym już sony ericssonie k800i można było wgrać mod, który pozwalał na używanie radia w telefonie bez potrzeby podłączania słuchawek i działało to całkiem dobrze 😛

  2. Kamil Odpowiedz

    Szkoda, że takiej aplikacji nie mamy jeszcze w Google Play albo App Store. Nawet za 1 dolara byłby to hit 🙂

  3. ad'g Odpowiedz

    ano właśnie , smartfon – prawie 3000PLN , słuchawki bluetooth ponad 500PLN a nie można słuchać radia ; wiem że „widziały gały co brały” ale w takich cenach żadnym luksusem jest zwyczajne słuchanie radia bez uciążliwych kabelków – a często posłuchałoby się coś „live”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt