Ekscytujące nowości Windows 10 Mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

ekscytujace-nowosci-windows-10-mobile

To był bez wątpienia ważny dzień dla wszystkich entuzjastów Windows 10 Mobile. Microsoft bowiem przedstawił rozwiązanie wielkiego problemu braku aplikacji w dedykowanym sklepie Windows Store. Nie, nie jest to możliwość uruchamiania konkurencyjnych programów przez banalne ustawienie przełącznika w menu jakie mogliby dokonać zwykli konsumenci.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Zamiast tego Microsoft przedstawił narzędzie programistyczne do łatwego oraz co niezwykle ważne, szybkiego portowania aplikacji napisanych na Androida czy iOS do Windows 10 Mobile. Całość ma zostać załatwiona w kilka godzin, góra jeden dzień z włączeniem opcji dodatkowych jak chociażby obsługa funkcji żywego kafelka (tzw. Live Tile, który swoją drogą ma mieć formę 3D na wzór bryły, a nie płaskiej kartki papieru jak obecnie). Właśnie w ten sposób powstała hitowa gra Candy Crush Saga na Windows Phone. Nikt nie wymyślał natywnego kodu aplikacji na nowo, podobnie jak słynnego koła. To jednak nie koniec zaskakujących nowości.

Microsoft dumnie zaprezentował funkcję Continuum, dzięki której nasz telefon z Windows 10 Mobile zmieni się w mini komputer po podłączeniu przez port HDMI do telewizora czy monitora. Natomiast klawiatura lub myszka będzie się łączyć bezprzewodowo dzięki Bluetooth. Aplikacje uniwersalne w takim trybie będą się automatycznie dostosowywać do wielkości okna. Mamy więc namiastkę komputerowego pełnego Windowsa w telefonie omawianego w cyklu My mobile EXTRA. Zapowiada się super sprawa. Ponadto przeglądarka Spartan zmieniła nazwę na Microsoft Edge. Spekuluje się też, że opcja używania wielu okien Multi-Window również trafi do Windows 10 Mobile. Więcej szczegółów znajdziemy na oficjalnej witrynie www.news.microsoft.com/build2015.

(fot. Microsoft/My mobile studio)

MATERIAŁ PROMOCYJNY FUNKCJI CONTINUUM WINDOWS 10 MOBILE

Przygotowane przez

jest autorem 12146 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “Ekscytujące nowości Windows 10 Mobile”

 1. minik971 Odpowiedz

  Żeby to wszystko wypaliło i działało tak jak w teorii… 🙂
  Swoją drogą, na blogu Windows są screeny z W10 Mobile. Outlook i Kalendarz wreszcie wyglądają nowocześnie, obecne są takie trochę przestarzałe i mało intuicyjne. Microsoft ma teraz lepsze aplikacje na Androida, może je tylko przeportuje? Nie no, to straszna wizja.
  Co mnie jednak przeraża to to, że na wszystkich zdjęciach jest biały motyw. Wolałbym pozostać przy czarnym ;/

  • Kamil

   No niestety mocna inspiracja Lollipopem, aczkolwiek czekam z niecierpliwoscia na Windows 10 Mobile

  • Kamil

   No to długo. Myślałem, że w lipcu się uda pobawić Windowsem 10 Mobile na mojej Nokii Lumii 625

 2. Rafał Odpowiedz

  co mam zrobic zeby działał zasieg przy włoszeniu karty sim lyca mobile co trzeba zrobic zeby był a nie pisze plus zeby mozna było sie połaczyc z plusiem.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt