Jeśli funkcja Continuum będzie ograniczona tylko do flagowych modeli to będziemy mieli koniec Windows 10 Mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

jesli-funkcja-continuum-bedzie-ograniczona-tylko-do-flagowych-modeli-to-bedziemy-mieli-koniec-windows-10-mobile

Bogactwo urodzaju. Tylko tak można skomentować sporą liczbę nowych funkcji Windows 10 Mobile. Bez wątpienia jednak tzw. killer feature będzie opcja Continuum, która z telefonu komórkowego na dobrą sprawę zrobi pełnoprawny komputer po podłączeniu do monitora oraz klawiatury czy myszki. Najnowsze informacje w tej sprawie dodają do tego nawet wygodną bezprzewodową łączność Bluetooth.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Niestety wieści nie zawsze są tylko dobre. Microsoft bowiem zapowiedział, że tylko najnowsze i najbardziej wydajne smartfony będą w stanie od strony sprzętowej obsługiwać tryb Continuum. To z pewnością będzie oznaczało rychły koniec już nie tylko samego Windows Phone, ale również jego unowocześnionej wersji Windows 10 Mobile. W kuluarach Doliny Krzemowej nawet spekuluje się od dawna, że Microsoft jest gotowy na bezbolesne (dla siebie) ubicie projektu mobilnych kafelków.

Stąd właśnie ta ekspansja unikatowych (oraz o dziwo nowszych wersji) aplikacji typu Office czy Cortany na konkurencyjnym Androidzie lub iOS. Z pewnością wtedy zacznie się tłumaczenie, że taki Qualcomm Snapdragon 200 czy nawet ten z serii 400 nie był w stanie udźwignąć funkcji Continuum. W zasadzie może to być zwykły marketing, próba zachęty do przesiadki na nowszy model, a nie realne ograniczenie wydajnościowe czy też te ze strony braku mocy obliczeniowej samego sprzętu.

(fot. Microsoft/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Jeśli funkcja Continuum będzie ograniczona tylko do flagowych modeli to będziemy mieli koniec Windows 10 Mobile”

 1. minik971 Odpowiedz

  Co za tytuł. 😀
  Microsoft i tak robi łaskę dając W10M na chociażby L520. Nie pozostawia użytkowników z niczym. Chcą? Dostaną. To nie wygląda na zachętę do zmiany modelu.
  Myślisz, że takie słabsze modele dałyby radę z Continuum? Sprawdź to i o tym napisz, zamiast gdybania czy to nie akcja marketingowa.

  • Kamil

   Obawiam sie, ze jak masa ludzi nie dostanie Continuum to odejdzie rozczarowana z Windows 10 Mobile

 2. sev3 Odpowiedz

  Tanie tablety z androidem już dawno obsługują „Continuum”. Hdmi do Tv. Myszka i klawiszka przez usb.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt