Microsoft powinien dopłacać deweloperom za tworzenie aplikacji na niszową platformę Windows Phone

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

microsoft-powinien-doplacac-deweloperom-za-tworzenie-aplikacji-na-niszowa-platforme-windows-phone

W tej chwili światowy udział platformy komórkowej Windows Phone wynosi poniżej 5%. Natomiast Androida, największego gracza na globie przeszło 80%. Fakty mówią za siebie. Programistom wręcz nie opłaca się tworzyć aplikacji na mobilne kafelki. Jakby tego było mało, ci w momencie zakładania konta deweloperskiego (niezbędnego do publikacji później swoich dzieł, programów w sklepie Windows Phone Store) muszą zapłacić kolejne 100 dolarów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV

Suma około 340 PLN wstępnego nie wygląda zbytnio zachęcająco dla nowych deweloperów chcących zaistnieć w markecie Microsoftu. Dla porównania u zielonego robota wynosi ona 25 dolarów, czyli czterokrotnie mniej. Po szybkim przeliczeniu na złotówki mamy więc tylko 84 PLN. Potwierdza to dedykowana witryna Google na www.support.google.com/googleplay/android-developer/answer/113468?hl=pl.

Pewnym minusem Androida jest oczywiście potencjalna możliwość łatwego spiracenia płatnej aplikacji, czyli banalnej instalacji pliku APK za darmo. Dlatego tak wiele podmiotów stawia na mikropłatności albo reklamy wewnątrz programu. Co ciekawe, w przeszłości w ramach akcji promocyjnej BlackBerry płacił deweloperom za tworzenie tytułów. Pomysł jednak nie wypalił, gdyż sklep BlackBerry World był zalewany niskiej jakości produkcjami. Microsoft zaś wspiera finansowo dużych wydawców, aby tylko największe hity pojawiały się w momencie światowej premiery.

(fot. Microsoft/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 13827 informacji na tej witrynie.



Podobal sie artykul, chcesz wiecej? Postaw kawe za:




1 komentarz do “Microsoft powinien dopÅ‚acać deweloperom za tworzenie aplikacji na niszowÄ… platformÄ™ Windows Phone”

  1. grzes Odpowiedz

    przy aplikacjach które używają internetu dodać reklamy oraz dać mikropłatności.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2026. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt