Czuć różnicę pomiędzy procesorem Single-Core i Dual-Core

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

czuc-roznice-pomiedzy-procesorem-single-core-i-dual-core

Każdy, kto miał w ręku tablet (czy smartfon, choć tutaj ten efekt jest mniej widoczny z uwagi na dawniej panujące mniejsze rozdzielczości ekranów) z jednordzeniowym procesorem typu Single-Core i później dwurdzeniową jednostkę CPU Dual-Core to może śmiało potwierdzić jak wyraźną czuć różnicę w działaniu całego mobilnego systemu operacyjnego (najczęściej jest to oczywiście Android).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przeskok technologiczny w takiej sytuacji jest kolosalny. Animacje menu działają jakby płynniej, aplikacje otwierają się szybciej podobnie jak witryny sieci web na dedykowanej przeglądarce internetowej. Co jednak najciekawsze, zupełnie takich wrażeń nie uświadczymy w momencie przesiadki z urządzenia mobilnego wyposażonego w dwurdzeniowy procesor Dual-Core na czterordzeniowy Quad-Core.

Czasem możemy wyjść na takiej zmianie nawet gorzej wybierając CPU dajmy na to Qualcomma Snapdragon 200 Quad-Core (jak w najnowszej Microsoft Lumii 535, której kamera nie obsługuje nawet standardu 720p, a zaledwie 480p) niż Snapdragon 400 Dual-Core. To dlatego Nokia Lumia 625 nagrywa filmy w jakości Full HD, a taka Lumia 635 jedynie w samym HD z uwagi na korzystniejszą architekturę. Procesory czterordzeniowe szturmem aktualnie zdobywają rynek budżetowców, tylko patrzeć aż to samo stanie się ośmierdzeniowymi jednostkami typu Octa-Core.

(fot. Intel/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt