Mniej zapchanej pamięci wewnętrznej to płynniejsze działanie systemu Android

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

mniej-zapchanej-pamieci-wewnetrznej-to-plynniejsze-dzialanie-systemu-androidMobilne systemy operacyjne dostępne w naszych smartfonach mają bardzo wiele wspólnego z tymi komputerowymi, które znamy od lat. W tym przykładzie wymieniona zostanie wspólna zależność najpopularniejszej platformy na telefony komórkowe, czyli Android oraz tej komputerowej, mianowicie Windows.

Okazuje się bowiem, że im mniej zapchanej pamięci wewnętrznej tym płynniejsze działanie systemu. To stara prawda, która od dawna była znana na Windowsie ma przełożenie również w smartfonie. Dlatego zalecamy każdemu czytelnikowi od czasu do czasu zrobić terapię wstrząsową polegającą na zresetowaniu telefonu z Androidem. Można tego dokonać z poziomu Menu > Ustawienia > Prywatność > Ustawienia fabryczne > Zresetuj telefon.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Po chwili ukaże się nam zielony robot na tle wypakowanego pudełka. Taka terapia szokowa bardzo pozytywnie wpłynie na szybkość działania smartfonu. W końcowym efekcie można odnieść nawet wrażenie, jakby się miało nowy telefon. Wszystko działa niesamowicie płynnie jak w dniu zakupu urządzenia. Owszem, ktoś w tym miejscu mógłby powiedzieć, że lepiej jest ręcznie usuwać nieużywane aplikacje i tym samym zyskać cenną przestrzeń wewnętrzną. Prawda jest jednak taka, że godzinami się zastanawiamy nad ważnością jednego programu nad drugim. Tak to ta sztuka odbędzie się szybko i prawie bezboleśnie. Ponowna konfiguracja telefonu nie powinna trwać dłużej niż 1 godzinę, wliczając to ściąganie najważniejszych pozycji z Google Play. W dodatku wszelkie dane z karty microSD pozostają nienaruszone jak chociażby zdjęcia, muzyka czy pliki APK z aplikacjami. Po takiej operacji telefony z małą ilością wewnętrznej pamięci nie zyskają już tylko 10 MB, a często 100 MB. Różnica jest zatem kolosalna.

(fot. Samsung/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.



Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt