Poznaj 5 potężnych wad Windows Phone 8

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

poznaj-5-poteznych-wad-windows-phone-8

W serwisie My mobile prezentowano już 5 wielkich zalet Windows Phone oraz 5 przyczyn sukcesu Androida. Teraz czas przejść do pięciu potężnych wad mobilnych okienek ósmej generacji. Ostatni fragment zdania jest kluczowy, ponieważ artykuł będzie się odnosił wyłącznie do oprogramowania Windows Phone 8. Wersja 8.1 zostanie udostępniona oficjalnie jako finalny produkt dopiero do końca tegorocznych wakacji. Tym samym nie przedłużając zbytnio, przechodzimy do setna.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Pierwsza wada Windows Phone 8 to niemożność wczytania starych wiadomości Email na zasadzie przesuwania listy w dół po podłączeniu konta Gmail (nie wspominając o braku zaawansowanej opcji obsługi aliasów pocztowych). W Androidzie takie rzeczy od zawsze oznaczały automatyczne ładowanie zawartości. Niestety w mobilnych kafelkach ta prozaiczna funkcja nie działa. Druga sprawa to niedokładne celowanie kursora na klawiaturze, gdzie nie pomaga nawet dłuższe przytrzymanie w środku danego wyrazu. Tutaj również w zielonym robocie mechanizmy z suwakami (występujące dopiero od wersji 2.3 Gingerbread) są znacznie lepszym rozwiązaniem. Być może nowe wydanie klawiatury Windows Phone 8.1 całkowicie rozwiąże ten problem. Trzecia kwestia to brak nowych aktualizacji aplikacji. Idealnym przykładem są czołowe programy typu Facebook z płaskim wyglądem (nie należy dodatkowo ich mylić z wersjami deweloperskimi, które na dniach się ukazały w dedykowanym sklepie). Na szczęście i to się zaczyna stopniowo poprawiać, czego najlepszym przykładem jest równoległa premiera gry Angry Birds Epic na Windows Phone (razem z Androidem czy iOS).

Czwarta wada to niemożność stworzenia nowego dokumentu, prezentacji PowerPoint w oficjalnej aplikacji mobilnej Office, co można traktować jako prawdziwe kuriozum. Dziesiątki darmowych programów na Androidzie już dawno oferowały taką funkcję, w dodatku bez ograniczenia edycji starych formatów DOC czy XLS, a nie wyłącznie DOCX oraz XLSX. Ostatnia, piąta niedogodność to brak separacji w ustawieniach GPS, aGPS oraz lokalizacji na bazie sieci komórkowej. W efekcie żadna aplikacja lokalizująca nie zadziała poprawnie bez włączenia na sztywno GPS. Ten jak wiadomo nieco mocniej absorbuję energię. W zielonym robocie bez problemów można było lokalizować swoje położenie na bazie masztów BTS. Wystarczyło zaznaczyć fajeczkę w sekcji Menu > Ustawienia > Lokalizacja i zabezp. > Użyj sieci bezprzew. W Windows Phone 8.0 tego nie zrobimy bez aktywacji nadajnika GPS. W menu jest wyłącznie dostępna opcja włączenia lokalizacji, gdzie nie ma ani słowa w dolnym opisie o GPS. W tym miejscu zachęcamy wszystkich czytelników serwisu My mobile do wymienienia swoich wad, które doświadczyli podczas codziennego użytkowania mobilnych okienek.

(fot. Iconfinder/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt