Ericsson zwiększy trzykrotnie przepustowość masztów BTS

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Coraz bardziej robi się interesująca konkurencja, pomiędzy dwoma czołowymi dostawcami zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu wielkich operatorów. Firma Ericsson poinformowała własnie, że stworzyła rozwiązanie pozwalające aż trzykrotnie zwiększyć przepustowość i tak już zapchanych masztów BTS obsługujących łączność HSPA+.

Dzięki temu sieci komórkowe choć trochę uporają się z problemem przeciążonej infrastruktury. Klienci zaś zyskają większą szybkość mobilnego internetu w swoich telefonach komórkowych. Co ciekawe, konkurencyjny brand Nokia Siemens Networks ostatnio chwalił się innowacją o nazwie Multiflow.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Te rozwiązanie jednak było zdecydowanie gorsze od propozycji Ericssona, bo aż 4x krotnie. Wynikało to z bardzo prostego faktu. Prędkość w jego przypadku wzrastała jedynie o 50% (150% podstawowej wartości), zaś u szwedzkiego gracza było to aż 300% normy (wzrost o 200%). Różnica jest więc zatem kolosalna. W tym miejscu warto jeszcze przypomnieć o jednej istotnej rzeczy. Do gry tych dwóch firm włączyć się chce w niedalekim czasie jeszcze trzecia. Będzie to Huawei, który w Polsce chce budować nowoczesną sieć HSPA+ i LTE. Ten chiński koncern zdołał nawet podpisać w tym celu odpowiednie listy intencyjne z podmiotami komórkowymi w kraju nad Wisłą (powiązane z Plusem).

(fot. My mobile studio/Ericsson)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt