Nadchodzi Android 5.0 Lollipop

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

nadchodzi-android-5-0-lollipop

Jeszcze na dobre na smartfonach z zielonym robotem nie zagościła wersja 4.4 KitKat ustępująca przy okazji wydaniu 2.3 Gingerbread pod względem popularności, a już pojawiają się pierwsze informacje na temat kolejnego wydania tego najpopularniejszego na świecie oprogramowania mobilnego rozwijanego przez koncern Google. Najnowsza wersja Androida 5.0 ma nosić nazwę Lollipop. Z pewnością wytrawni gracze kojarzą niejaką panią lollipop girl z mrocznego GTA IV.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To jednocześnie oznacza też, że Google postanowiło zakończyć współpracę z gigantem spożywczym Nestle. Projekt KitKat najwyraźniej nie do końca spełnił oczekiwania włodarzy z Mountain View. Nie zobaczymy więc Androida 5.0 Lion. Na temat potencjalnego nazewnictwa ukazał się nawet obszerny artykuł w serwisie My mobile. Aby go przeczytać, wystarczy kliknąć na odsyłacz znajdujący się w zaznaczeniu we wcześniejszym zdaniu. Czas teraz przejść do kluczowych nowości jakie wniesie najnowszy Android 5.0 Lollipop. Zielony robot doczeka się nowego płaskiego, nowoczesnego wyglądu ikon. Teraz czas na naprawdę ważną kwestię, o czym donosi jak zawsze niezawodny Android Police na jednej ze swoich podstron.

Projekt wizualnej strony menu o nazwie Holo idzie w zapomnienie na rzecz Quantum Paper (nie mylić ze smartfonami GoClever). Będzie to połączenie stylu Apple z Windows Phone. Grafiki poniżej artykułu świetnie wyjaśniają ten trend. Elementy Google Now staną się istotniejsze, nastąpi większa integracja z HTML5, dostępna będzie wielozadaniowa praca na kilku okienkach, wsparcie dla 64-bitowej architektury procesorów jak to zrobiło Apple, zwiększone bezpieczeństwo przez zagrożeniami wirusowymi typu malware czy też nowe możliwości współpracy z komputerem o rozszerzonych zastosowaniach funkcji Ok Google (chodzi prawdopodobnie o bezdotykową obsługę Androida) nie wspominając. Czekamy zatem z niecierpliwością na oficjalną premierę nowego zielonego robota.

(fot. Google/Iconfinder/My mobile studio)

MENU ANDROID 5.0 LOLLIPOP (QUANTUM PAPER)

new-android-5-0-lollipop-interface

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Nadchodzi Android 5.0 Lollipop”

  1. bolo Odpowiedz

    Wracają do artykułu androida 4.4 Kitkat, to ciekawe jakie będą nowe ograniczenia do wersji poprzednich. Niebawem będzie jak w iOS. 

    • Kamil

      Moim zdaniem Gugiel coraz bardziej błądzi i się tylko jeszcze bardziej pogrążą. Już nawet głupiego Flasha bez kombinowania nie uruchomię na moim tablecie Samsung GALAXY Tab z Androidem Jelly Bean. A na takim tragicznym GoCleverze działało aż miło na domyślnej przeglądarce (nie mylić z Chrome, bo on od dawna nie wspiera animacji w formacie SWF)

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt