T-Mobile, a nie Plus będzie głównym partnerem roamingowym Play

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

t-mobile-a-nie-plus-bedzie-glownym-partnerem-roamingowym-play

Roaming krajowy to słowo klucz w przypadku sieci komórkowej Play. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że w zasadzie od początku swojego istnienia fioletowy operator nie posiadał infrastruktury do świadczenia pełnego wachlarzu usług telekomunikacyjnych. W następstwie na starcie wspomagał się on pomocą (oczywiście płatną) sieci Plus. Był to przez wiele lat jego główny partner w tzw. roamingu krajowym, czyli użyczania masztów na terenie Polski.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Teraz według nieoficjalnych informacji to się zmieni. Głównym partnerem w roamingu krajowym zostanie T-Mobile. Zastąpi on Plusa. Wielu osobom taka zmiana ról się nie podoba. Wszak to Plus może się pochwalić najlepszym zasięgiem czy jakością sieci internetowej ze średnim transferem 10 Mb/s. Zielony operator jako jedyny gracz dysponuje masową łącznością LTE i to są fakty. Pozostali wciąż budują swoje imperium 4G. Na koniec jeszcze odrobina historii.

W 2011 roku Play otrzymał wsparcie roamingowe Orange. Z kolei w 2012 roku to samo zrobiło T-Mobile, dzięki czemu P4 miał zasięg wszystkich dużych sieci komórkowych działających w kraju nad Wisłą.  Co prawda występowały problemy z logowaniem kart SIM do partnerów roamingowych Play, ale w większości przypadków nie były one aż tak mocno uciążliwe. Oby teraz było podobnie. Operator już zdalnie nadaje wyższy priorytet klientom Play dla sieci T-Mobile względem Plusa.

(fot. Play/T-Mobile/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “T-Mobile, a nie Plus będzie głównym partnerem roamingowym Play”

 1. Thoraskus Odpowiedz

  Hmm z tego co mi się wydaje (a nawet blogplay potwierdza) roaming z T-M został rozpoczęty w 2013 a nie w 2012.. http://www.blogplay.pl/2013/10/jak-pierwsze-wrazenie-w-rozowym-roamingu/ … Ciekawe co z tego dalej wyniknie, czy stworzy się imperium Networks + Play vs grupa ZSZ?

 2. Konrad Odpowiedz

  Pamiętam, że kiedyś ktoś mu napisał w komentarzach niedługo po fakcie o „realnym włączeniu” roamingu T-Mobile w Play (a nie tylko zapowiedziach i podpisaniu porozumień roamingowych, o których pisał) i…. Podlinkował do takowego traktującego o tym co w nawiasie newsa bez czytania ze zrozumieniem i to nie pierwszy raz. Informacje i strona ogólnie spoko, ale czasem wpadki są, np wspominana (chociaż wszędzie się zdarzają mniej czy więcej).

 3. BigLebowski Odpowiedz

  Plus zaczyna tonąć. Strata Play na rzecz TM, niepotrzebne odsprzedanie 1800 MHz, ciekawe co dalej. 

  • Remek

   Po tym kroju p4 widać kto ma najmocniejszą infrastrukturę na chwilę obecną, decyzja na pewno miała solidne podstawy. 

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt