Play i T-Mobile, dwa bratanki LTE

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

play-i-t-mobile-dwa-bratanki-lte

Kilka dni temu serwis My mobile chwalił sieć komórkową Play za zwiększone transfery w godzinach szczytu (pora około 21.00) poprzedzających weekend. Chodziło wtedy o wzrost prędkości z dawnych 2-3 Mb/s do nawet 15 Mb/s. Teraz możemy mieć wytłumaczenie tej korzystnej dla klientów P4 sytuacji. Nie, tym razem nie chodzi o rozwój masztów nowej sieci 4G LTE Ultra.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To zupełnie coś innego. Sieć komórkowa Play według niepotwierdzonych informacji testuje roaming krajowy LTE we współpracy z T-Mobile. Usługa w tej chwili jest dostępna wyłącznie dla wąskiego grona klientów biznesowych i to z najwyższymi abonamentami. Być może jednak w przyszłości będą mogli z niej korzystać również konsumenci indywidualni z włączeniem tych z segmentu na kartę jak w przypadku sieci 4G LTE Ultra.

Taki scenariusz wydaje się być wielce prawdopodobny. To oznacza wiec, że klienci sieci komórkowej Play zyskują niejako podwójnie. Po pierwsze, fioletowy operator umacnia flotę pod kątem technologii LTE Advanced (4.5G) oraz najnowszych modeli smartfonów. Po drugie, jego użytkownicy będą mieli też do dyspozycji moce przerobowe T-Mobile, a pośrednio też spory potencjał projektu NetWorkS realizowanego we współpracy z Orange.

(fot. T-Mobile/Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Play i T-Mobile, dwa bratanki LTE”

  1. Bartosz Odpowiedz

    Play jak zawsze na plecach innych może tylko coś zrobić, ile jeszcze będzie trwał cyrk którymjest sieć bez sieci??????

  2. Mariusz Odpowiedz

    To nie jest tak, że Play jest pasożytem, bo płaci za ten roaming grubą kasę. Innym sieciom się to opłaca. Zresztą gdyby im się nie opłacało, to by swoich nadajników nie udostępniali 😛 Ale faktem jest, że często zasięg Playa, a tymbardziej prędkość internetu na jego nadajnikach jest tragiczna. I to mogliby dopracować… Jakkolwiek roaming krajowy – super sprawa.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt