W Kalifornii skradzione telefony staną się bezużyteczne

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

w-kaliforni-skradzione-telefony-stana-sie-bezuzyteczne

Słońce przez cały rok, Ocean, latające na plaży mewy czy ogromne palmy. Z tym kojarzy się nam najbogatszy Stan USA, czyli Kalifornia. Niestety jest też druga strona medalu tej stolicy nowoczesnych technologii z uwagi na lokalizację Doliny Krzemowej (tzw. Silicon Valley). Wystarczy nadmienić biedniejsze rejony Los Angeles jak chociażby słynną z uwagi na kulturę hip-hopową, dzielnicę Compton. W takich obszarach dochodzi do częstych rabunków.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W wybranych rejonach Kalifornii aż 75% wszystkich tego typu przestępstw dotyczy urządzeń elektronicznych z użyciem broni palnej. Nie trudno się tu domyślić, że chodzi o kradzież nowoczesnych telefonów komórkowych. W efekcie wprowadzono ustawę, która nakazuje już od 1 stycznia 2015 roku instalowanie specjalnego oprogramowania we wszystkich nowych sprzedawanych smartfonach czy tabletach. Później po ewentualnej kradzieży, urządzenie staje się całkowicie bezużyteczne. Nie tylko jest blokowane wykonywanie połączeń lub też korzystania z internetu, ale także sama późniejsza możliwość ingerencji w oprogramowanie.

Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji ręcznego zainstalowania nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego w smartfonie. Podobne pomysły miał w zeszłym roku Samsung. Teraz będzie to obowiązek ustawowy dla producentów. Zainteresowanie projektem już wyraziły takie koncerny jak Samsung, Apple, Google czy Microsoft. Tak więc w Androidzie oraz Windows Phone lada moment zabezpieczenie te będzie standardem. Co ciekawe, firma Apple ma już podobne rozwiązanie. Nazywa się ono Find My iPhone i w razie kradzieży telefon z logiem nadgryzionego jabłka staje się nieznaczącym kawałkiem plastiku. Więcej szczegółów znajdziemy na www.apple.com/icloud/find-my-iphone.html.

(fot. Wikipedia/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “W Kalifornii skradzione telefony staną się bezużyteczne”

  1. Kamil Odpowiedz

    No i amerykański Rząd już zatwierdził ustawę związana z zabezpieczeniem kradzionych słuchawek

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt