Na rynku mobilnych aplikacji jest kosmicznie trudno zaistnieć

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

na-rynku-mobilnych-aplikacji-jest-kosmicznie-trudno-zaistniec

Użytkownicy telefonii komórkowej to niezwykle wybredne stworzenia (w dobrym tego słowa znaczeniu). Instalują oni później bardzo małą ilość aplikacji w swoim smartfonie czy też zwykłym feature phonie. To przeczy ostatniej modzie wydawania programów dosłownie do wszystkiego, nawet do czytania treści z wielu popularnych serwisów internetowych. Takie są wnioski najnowszej sondy przygotowanej przez serwis My mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Mozna nawet pokusić się o stwierdzenie, że na rynku mobilnych aplikacji jest kosmicznie trudno zaistnieć. Jest to sprawa zdecydowanie bardziej wymagająca niż chociażby w świecie witryn internetowych. Wszystko dlatego, że w przeglądarce odwiedzamy chętnie ogromne ilości adresów www. W swoim telefonie pod kątem ilości pobieranych aplikacji już tego nie robimy. To właśnie dlatego najpopularniejszą odpowiedzią była liczba od 5 do zaledwie 15 nowych pobranych aplikacji (36%). Drugą pod względem popularności był jeszcze niższy poziom zainstalowanych programów, bo poniżej 5 (25%).

Dopiero w następnej kolejności były odpowiedzi jak 26-50 używanych nowych aplikacji (14%), więcej niż 50 aplikacji (13%) i na samym końcu 16-25 aplikacji (12%). Dziwić może tak słaba popularność ostatniego wariantu. Smartfon twórcy witryny My mobile prezentuje w tej chwili 18 nowych aplikacji pobranych na przestrzeni tygodni do telefonu. Są to dokładnie takie pozycje jak Facebook, GG, Opera Mini, TVN Player, Ipla, Flightradar24 Pro, SoundHound, Speed Test, Angry Birds, Screenshot It, Pogoda Yahoo, Endomondo, Androidify, Palmary Weather, Stickman Downhill, QuickPic, Jak Dojadę oraz moBiLET. Zachęcamy wszystkich czytelników do zabawy z kolejną sondą lub podzielenia się swoją listą zainstalowanych nowych aplikacji bez standardowych typu Google Maps czy YouTube, które domyślnie są w Androidzie.

(fot. Google/My mobile studio)

Ile nowych aplikacji/gier masz zainstalowanych w telefonie (nie licząc tych standardowych)?:

  1. 5-15 aplikacji (36%, 38 Głosów)
  2. mniej niż 5 aplikacji (25%, 26 Głosów)
  3. 26-50 aplikacji (14%, 15 Głosów)
  4. więcej niż 50 aplikacji (13%, 14 Głosów)
  5. 16-25 aplikacji (12%, 13 Głosów)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt