Android Device Manager dostępny, będzie wymagał aplikacji Google Apps Device Policy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

android-device-manager-dostepny-bedzie-wymagal-aplikacji-google-apps-device-policyNo i stało się. Google oficjalnie udostępniło zapowiadaną wcześniej funkcję lokalizowania telefonu z Androidem o nazwie Device Manager. Do jej poprawnego działania będzie jednak wymagane zainstalowanie w pierwszej kolejności dodatkowej aplikacji. Jej nazwa to Google Apps Device Policy i znajdziemy ją już teraz w Google Play. Program działa od zielonego robota w wersji 2.2 Froyo.

Jeżeli smartfon zostanie zgubiony to udajemy się na www.google.com/android/devicemanager, następnie logujemy się na nasz profil Google, wykonujemy parę kliknięć i w zasadzie po sprawie. Telefon oczywiście musi być włączony oraz posiadać aktywną transmisję danych w ramach sieci komórkowej operatora. W tym miejscu pojawia się fala krytyki.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Sporo użytkowników dedykowanego sklepu na Androida zarzuca aplikacji Google Apps Device Policy jej nieprzerwaną pracę w tle, co powoduje błyskawiczne zużywanie się baterii. Tego problemu zupełnie nie ma w pozycji Plan B, która instaluje się zdalnie na życzenie w sytuacji awaryjnej do pamięci telefonu z poziomu komputerowej witryny Google Play. Szkoda, że koncern z Mountain View nie pomyślał o podobnym rozwiązaniu po czasie, a nie przed. To nie jedyna zaleta aplikacji Plan B. Pozycja zajmuje zaledwie 72 KB, podczas gdy oficjalne Google Apps Device Policy około 1 MB. Ponadto do poprawnego działania wymagana jest instalacja produktu Usługi Google Play, podobnie jak to było w przypadku Gier Google. To również będzie spory problem dla użytkowników posiadających zwłaszcza starsze słuchawki ze skromną ilością pamięci wewnętrznej.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10985 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Android Device Manager dostępny, będzie wymagał aplikacji Google Apps Device Policy”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt