PREMIERA: Trochę chmur i GPS wariuje

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

troche-chmur-i-gps-wariuje

Jaki jest letni miesiąc w Polsce każdy widzi. Ciągle zimno (jak na wakacje) i pada, a niebo przy tym jest mocno zachmurzone. Ten ostatni element będzie miał za chwilę duże znaczenie. Chodzi o poprawne korzystnie z aplikacji Endomondo do mierzenia aktywności fizycznej. Rzadko, ale jednak czasami zdarzy się patowa sytuacja, że nasz telefon wcale nie wykryje lokalizacji GPS.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Możemy próbować i próbować, a i tak ciągle nic. Punkt GPS na mapie wariuje. Raz jest na jednym osiedlu, innym razem na drugim. Oczywiście przyczyną takiego stanu rzeczy jest mocno zachmurzone niebo jak na powyższym obrazku. Nie pomaga nawet okres 5 minut odczekania czy też ponownego uruchomienia funkcji lokalizacji co 2-3 kilometry dalej. Całe szczęście, że takie sytuacje mają miejsce sporadycznie.

Na takiej Nokii Lumii 625 aż 99% uruchomień opcji lokalizacji z rozwijanej belki informacyjnej kończy się sukcesem w dosłownie kilka sekund od momentu włączenia. Wpływ mają na to dwie rzeczy. Po pierwsze, większość telefonów wspiera się nadajnikami operatora w momencie pierwszej lokalizacji (później jest już z górki) dzięki standardowi A-GPS. Po drugie, bardzo rzadko problemy występują w plenerze (na tle środka budynku).

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt