Android zwraca pamięć wewnętrzną dopiero po uruchomieniu danej aplikacji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

android-zwraca-pamiec-wewnetrzna-dopiero-po-uruchomieniu-danej-aplikacjiJaki jest mobilny i najpopularniejszy na świecie system operacyjny Android każdy widzi. Błędy oraz bugi to jego specjalność, zwłaszcza na telefonach komórkowych wyposażonych w małą ilość pamięci wewnętrznej. Tym razem omówiony zostanie szerzej bardzo ciekawy problem, który został zauważony na smartfonie Samsung Galaxy Pro z Androidem 2.2.2 Froyo bez brandingu operatora.

Chodzi o kwestię zwracania pamięci w momencie usuwania felernych aplikacji, które zbyt natarczywie zabierają drogocenną przestrzeń. Wyobraźmy sobie sytuację, że instalujemy najnowsze wydanie Google Maps ważące 17 MB. Później wracamy do systemowej wersji o wielkości 3 MB i ku naszemu zdziwieniu nie wróciło 14 MB, lecz tylko 9 MB. W przypadku wystąpienia takich kwiatków jest jedno skuteczne rozwiązanie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Trzeba ponownie uruchomić daną aplikację. Dopiero faktyczne uruchomienie programu Google Maps, tego starego o wadze 3 MB spowoduje zwrot przechwyconych gdzieś w locie 5 MB (14 MB – 9 MB = 5 MB). Takie same interesujące historie występują w momencie zainstalowania dużej gry Angry Birds Seasons. Możemy czekać godzinami, a i tak 42 MB nie zostanie zwrócone. Choć może w tym miejscu powinniśmy użyć słowa 34 MB, ponieważ kilka MB zawsze wędruję na wewnętrzną pamięć, a większość ląduje na karcie microSD. Nie pomaga nawet wyczyszczenie pamięci RAM. Skutkuje dopiero faktyczne uruchomienie pozycji Angry Birds Seasons. Po jej zamknięciu faktycznie większość danych poprawnie przeniosła się na zewnętrzny nośnik. Tak więc musimy pamiętać w przypadku braku zwrotu należnej nam pamięci wewnętrznej o ponownym uruchomieniu wybranej aplikacji.

(fot. Google/Rovio/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11517 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt